خانه / مقایسه / شیائومی Poco X5 با شیائومی Redmi Note 11 Pro+
۱۰,۶۱۱ بازدید

مقایسه شیائومی Poco X5 با شیائومی Redmi Note 11 Pro+

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco X5

از ۶۵,۹۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi Note 11 Pro+

از ۱۰۵,۵۶۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco X5

Xiaomi Poco X5

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+ قیمت اقتصادی‌تر و توجیه اقتصادی بالاتر در برابر امکانات
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
- قیمت اولیه گران‌تر در بازارهای جهانی نسبت به رقیب
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco X5
|
Redmi Note 11 Pro+
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
قیمت حدودی بازار
65,970,000 تا 105,560,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
105,560,000 تا 118,750,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Poco X5 هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Redmi Note 11 Pro+ با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
165.9 × 76.2 × 8 میلی‌متر
163.7 × 76.2 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
189 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
204 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Glass)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Poco X5 احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Redmi Note 11 Pro+ با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1200 نیت
1200 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
روشنایی پیک در نمایشگر Poco X5 باعث می‌شود تا در محیط‌های باز هیچ جزئیاتی از دست نرود. از طرفی، تکنولوژی نمایشگر Redmi Note 11 Pro+ با پردازش یکنواخت نور و چگالی بالا، متن‌ها را با لبه‌های فوق‌العاده شارپ و خوانا به چشمان کاربر می‌رساند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 48MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
13MP (WIDE) + 108MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
13MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco X5 با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Redmi Note 11 Pro+، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
MediaTek Dimensity 920 5G (معماری 6 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Mali-G68 MC4
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13 for POCO
اندروید 11, MIUI 12.5
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Poco X5، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Redmi Note 11 Pro+ با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت ظرفیت باتری بیشتر
4500 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
120 وات شارژ سریع‌تر
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Poco X5 در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Redmi Note 11 Pro+ تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco X5
Redmi Note 11 Pro+
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
پشتیبانی از فناوری‌های نوین شبکه و شخصی‌سازی‌های گسترده در Poco X5، نیازهای پیشرفته کاربران فنی را کاملاً برآورده می‌سازد. همزمان، اکوسیستم منظم و سادگی کاربری در Redmi Note 11 Pro+، ارتباط سریع و بدون پیچیدگی با سایر گجت‌های هوشمند را تضمین می‌نماید.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید