خانه / مقایسه / شیائومی Redmi Note 11R با شیائومی Poco M5 (India)
۴,۸۳۶ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi Note 11R با شیائومی Poco M5 (India)

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi Note 11R

از ۴۴,۳۳۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M5 (India)

از ۴۴,۳۳۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Redmi Note 11R

Xiaomi Redmi Note 11R

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ ارزش خرید مطلوب و امکانات متعادل برای استفاده روزانه
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Poco M5 (India)

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi Note 11R
|
Poco M5 (India)
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
قیمت حدودی بازار
44,330,000 تا 46,180,000 تومان
44,330,000 تا 46,180,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
بررسی ارزش خرید نشان می‌دهد که Redmi Note 11R در بازار با سیاست قیمتی رقابتی‌تری وارد شده و به نسبت امکانات پردازشی، توجیه اقتصادی بهتری ایجاد می‌کند. در مقابل، Poco M5 (India) به دلیل ثبات قیمت در بازار دست‌دوم و تقاضای مداوم، برای کاربرانی که به دنبال حفظ سرمایه در بلندمدت هستند گزینه‌ای امن‌تر و مطمئن‌تر ارزیابی می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
201 گرم
201 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
Splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Redmi Note 11R با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Poco M5 (India) با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
اندازه و مساحت نمایشگر
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
6.58 اینچ (مساحت: 104.5 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2408×1080 401 ppi شارپ‌تر
2408×1080 400 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
- نیت
400 نیت دید عالی در نور مستقیم
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Redmi Note 11R به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Poco M5 (India) وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 13MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 50MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
5MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
تنوع لنزها و قدرت بزرگ‌نمایی در Redmi Note 11R به کاربر امکان ثبت پرتره‌ها و جزئیات سوژه‌های دوردست را بدون افت وضوح می‌دهد. همزمان، دوربین Poco M5 (India) با پردازش هوشمند تصویر و فوکوس آنی، شاتر لگ صفر را برای شکار سریع سوژه‌های متحرک فراهم می‌آورد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 (معماری 7 نانومتری)
MediaTek Helio G99 (معماری 6 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
2 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه قدرتمند در کنار حافظه رم پرسرعت در Redmi Note 11R، تضمین‌کننده نرخ فریم پایدار در بازی‌های حجیم و رندرینگ سریع است. در سمت دیگر، یکپارچگی اختصاصی سیستم‌عامل و پردازنده در Poco M5 (India)، با بهینه‌سازی حداکثری مصرف انرژی، مدیریت حرارتی بسیار آرام و کارآمدی را به ارمغان می‌آورد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Redmi Note 11R انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Poco M5 (India) به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi Note 11R
Poco M5 (India)
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Redmi Note 11R در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Poco M5 (India)، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید