خانه / مقایسه / شیائومی Redmi 11 Prime با شیائومی Poco M5
۸,۵۵۵ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi 11 Prime با شیائومی Poco M5

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi 11 Prime

از ۴۵,۵۶۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M5

از ۴۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M5

Xiaomi Redmi 11 Prime

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M5

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi 11 Prime
|
Poco M5
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
قیمت حدودی بازار
45,560,000 تا 48,240,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
46,900,000 تا 53,600,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
در مقایسه ارزش خرید ریالی، Redmi 11 Prime با در نظر گرفتن رده کیفی و برچسب قیمتی، یک خرید منطقی و خوش‌قیمت به حساب می‌آید. همزمان، نماینده دیگر یعنی Poco M5 با وفاداری بالای مشتریان و ارزش برند بالا، خریدی با کمترین ریسک تغییرات قیمتی در بازار محسوب می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
200 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
201 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Redmi 11 Prime در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Poco M5 با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
اندازه و مساحت نمایشگر
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2408×1080 401 ppi
2408×1080 401 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
500 نیت
500 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
اگر در پی تصویری نرم و پاسخگویی لمسی فوق‌العاده برای گیمینگ و گشت‌وگذار سریع هستید، صفحه Redmi 11 Prime دست بالاتر را دارد. در مقابل، Poco M5 با نمایش دقیق طیف‌های رنگی استاندارد و رزولوشن باکیفیت، تصاویری چشم‌نواز و بدون اغراق بصری تولید می‌کند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 50MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 50MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
5MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
در بخش دوربین، Redmi 11 Prime با امکانات نرم‌افزاری متنوع و رزولوشن ضبط بالا، آزادی عمل گسترده‌ای در ویرایش ایجاد می‌کند. در طرف دیگر، ثبات لرزشگیر سنسور و پردازش رنگ طبیعی در Poco M5 خروجی سینمایی و بدون لرزشی را در فیلم‌برداری تضمین می‌کند.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Helio G99 (معماری 6 نانومتری)
MediaTek Helio G99 (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
2 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Redmi 11 Prime پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Poco M5، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
ظرفیت بالای سلول باتری در Redmi 11 Prime و فناوری شارژ فوق سریع، زمان شارژ مجدد را به حداقل رسانده و آسودگی خاطر ایجاد می‌کند. از جهت دیگر، مدیریت هوشمند انرژی در Poco M5 بازدهی شگفت‌انگیزی در زمان استندبای و وبگردی مداوم از باتری بهینه‌اش استخراج می‌نماید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi 11 Prime
Poco M5
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
امکانات ارتباطی جامع، تنوع درگاه‌ها و سنسورهای مدرن در Redmi 11 Prime، آزادی عمل و انعطاف فنی بی‌نقصی برای اتصال به انواع دستگاه‌ها پدید می‌آورد. در سوی دیگر، امنیت پایدار حسگرهای بیومتریک و هماهنگی نرم‌افزاری پیوسته در Poco M5، حریم خصوصی و کاربری یکپارچه‌ای خلق می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید