خانه / مقایسه / شیائومی Redmi 11 Prime 5G با شیائومی Poco M5
۸,۲۶۱ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi 11 Prime 5G با شیائومی Poco M5

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi 11 Prime 5G

از ۴۶,۱۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M5

از ۴۶,۱۸۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Redmi 11 Prime 5G

Xiaomi Redmi 11 Prime 5G

+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Poco M5

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi 11 Prime 5G
|
Poco M5
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
قیمت حدودی بازار
46,180,000 تا 52,780,000 تومان
46,180,000 تا 52,780,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Redmi 11 Prime 5G هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Poco M5 با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
200 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
201 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Redmi 11 Prime 5G با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Poco M5 با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
اندازه و مساحت نمایشگر
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2408×1080 401 ppi
2408×1080 401 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
- نیت
500 نیت دید عالی در نور مستقیم
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Redmi 11 Prime 5G کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Poco M5 با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 50MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 50MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
5MP
5MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Redmi 11 Prime 5G دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco M5، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 (معماری 7 نانومتری)
MediaTek Helio G99 (معماری 6 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
2 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Redmi 11 Prime 5G برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Poco M5 با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Redmi 11 Prime 5G انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Poco M5 به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi 11 Prime 5G
Poco M5
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
پشتیبانی از فناوری‌های نوین شبکه و شخصی‌سازی‌های گسترده در Redmi 11 Prime 5G، نیازهای پیشرفته کاربران فنی را کاملاً برآورده می‌سازد. همزمان، اکوسیستم منظم و سادگی کاربری در Poco M5، ارتباط سریع و بدون پیچیدگی با سایر گجت‌های هوشمند را تضمین می‌نماید.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید