خانه / مقایسه / شیائومی Poco M5s با شیائومی Redmi Note 11 SE (India)
۱۲,۶۴۶ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M5s با شیائومی Redmi Note 11 SE (India)

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M5s

از ۵۲,۲۵۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi Note 11 SE (India)

از ۸۰,۴۸۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M5s

Xiaomi Poco M5s

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ قیمت اقتصادی‌تر و توجیه اقتصادی بالاتر در برابر امکانات
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد

Xiaomi Redmi Note 11 SE (India)

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
- قیمت اولیه گران‌تر در بازارهای جهانی نسبت به رقیب
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M5s
|
Redmi Note 11 SE (India)
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
قیمت حدودی بازار
52,250,000 تا 54,090,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
80,480,000 تا 82,330,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco M5s با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Redmi Note 11 SE (India) موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
160.5 × 74.5 × 8.3 میلی‌متر
160.5 × 74.5 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
178.8 گرم
178.8 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Poco M5s رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Redmi Note 11 SE (India) خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
اندازه و مساحت نمایشگر
6.43 اینچ (مساحت: 99.8 سانتی‌متر مربع)
6.43 اینچ (مساحت: 99.8 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED
Super AMOLED
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 409 ppi
2400×1080 409 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1100 نیت
1100 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
روشنایی پیک در نمایشگر Poco M5s باعث می‌شود تا در محیط‌های باز هیچ جزئیاتی از دست نرود. از طرفی، تکنولوژی نمایشگر Redmi Note 11 SE (India) با پردازش یکنواخت نور و چگالی بالا، متن‌ها را با لبه‌های فوق‌العاده شارپ و خوانا به چشمان کاربر می‌رساند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
13MP
13MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco M5s با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Redmi Note 11 SE (India)، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Helio G95 (معماری 12 نانومتری)
MediaTek Helio G95 (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G76 MC4
8 هسته‌ای GPU: Mali-G76 MC4
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 11, MIUI 12.5
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Poco M5s برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Redmi Note 11 SE (India) با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
مجموعه باتری و سیستم شارژ Poco M5s با تمرکز بر توان ورودی بالا و تکنولوژی‌های منعطف تغذیه طراحی شده است. از سوی دیگر، خنک ماندن بدنه هنگام استفاده طولانی و بهره‌وری مصرف انرژی، عملکرد باثباتی را در باتری Redmi Note 11 SE (India) ثبت کرده است.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M5s
Redmi Note 11 SE (India)
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Poco M5s در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Redmi Note 11 SE (India)، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

Redmi Note 11 SE (India) با Redmi Note 10 Pro (China)
Xiaomi Redmi Note 11 SE (India)
Redmi Note 11 SE (India)
vs
Xiaomi Redmi Note 10 Pro (China)
Redmi Note 10 Pro (China)
تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید