خانه / مقایسه / شیائومی Poco M5 (India) با شیائومی Poco M5
۸,۵۵۰ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M5 (India) با شیائومی Poco M5

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M5 (India)

از ۴۵,۰۲۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M5

از ۴۶,۹۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M5 (India)

Xiaomi Poco M5 (India)

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M5

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M5 (India)
|
Poco M5
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
قیمت حدودی بازار
45,020,000 تا 46,900,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
46,900,000 تا 53,600,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
بررسی ارزش خرید نشان می‌دهد که Poco M5 (India) در بازار با سیاست قیمتی رقابتی‌تری وارد شده و به نسبت امکانات پردازشی، توجیه اقتصادی بهتری ایجاد می‌کند. در مقابل، Poco M5 به دلیل ثبات قیمت در بازار دست‌دوم و تقاضای مداوم، برای کاربرانی که به دنبال حفظ سرمایه در بلندمدت هستند گزینه‌ای امن‌تر و مطمئن‌تر ارزیابی می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
201 گرم
201 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
Splash resistant
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Poco M5 (India) با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Poco M5 با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
اندازه و مساحت نمایشگر
6.58 اینچ (مساحت: 104.5 سانتی‌متر مربع)
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2408×1080 400 ppi
2408×1080 401 ppi شارپ‌تر
روشنایی حداکثر (Peak)
400 نیت
500 نیت دید عالی در نور مستقیم
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Poco M5 (India) با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Poco M5 با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 50MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 50MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
5MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Poco M5 (India) دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco M5، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Helio G99 (معماری 6 نانومتری)
MediaTek Helio G99 (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
2 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
2 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Poco M5 (India)، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Poco M5 با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
ظرفیت بالای سلول باتری در Poco M5 (India) و فناوری شارژ فوق سریع، زمان شارژ مجدد را به حداقل رسانده و آسودگی خاطر ایجاد می‌کند. از جهت دیگر، مدیریت هوشمند انرژی در Poco M5 بازدهی شگفت‌انگیزی در زمان استندبای و وبگردی مداوم از باتری بهینه‌اش استخراج می‌نماید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M5 (India)
Poco M5
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Poco M5 (India) پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Poco M5، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید