خانه / مقایسه / شیائومی Poco M4 5G (India) با شیائومی Poco M4 5G
۵,۲۸۱ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M4 5G (India) با شیائومی Poco M4 5G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M4 5G (India)

از ۴۲,۲۸۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M4 5G

از ۵۲,۵۹۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M4 5G

Xiaomi Poco M4 5G (India)

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M4 5G

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M4 5G (India)
|
Poco M4 5G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
قیمت حدودی بازار
42,280,000 تا 44,930,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
52,590,000 تا 56,820,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
در مقایسه ارزش خرید ریالی، Poco M4 5G (India) با در نظر گرفتن رده کیفی و برچسب قیمتی، یک خرید منطقی و خوش‌قیمت به حساب می‌آید. همزمان، نماینده دیگر یعنی Poco M4 5G با وفاداری بالای مشتریان و ارزش برند بالا، خریدی با کمترین ریسک تغییرات قیمتی در بازار محسوب می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
200 گرم
200 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
Splash resistant
Splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Poco M4 5G (India) احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Poco M4 5G با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.58 اینچ (مساحت: 104 سانتی‌متر مربع)
6.58 اینچ (مساحت: 104 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 401 ppi
2400×1080 401 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Poco M4 5G (India) به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Poco M4 5G وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 50MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
50MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco M4 5G (India) با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Poco M4 5G، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 (معماری 7 نانومتری)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 (معماری 7 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Poco M4 5G (India)، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Poco M4 5G با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Poco M4 5G (India) انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Poco M4 5G به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M4 5G (India)
Poco M4 5G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Poco M4 5G (India) ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Poco M4 5G، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

دوئل شیائومی 1,085 بازدید
Xiaomi Poco M4 5G (India) شیائومی

Poco M4 5G (India)

VS
Xiaomi Redmi Y1 (Note 5A) شیائومی

Redmi Y1 (Note 5A)

شیائومی یا سامسونگ؟ 928 بازدید
Xiaomi Poco M4 5G (India) شیائومی

Poco M4 5G (India)

VS
Samsung Galaxy M40 سامسونگ

Samsung M40

شیائومی یا سامسونگ؟ 639 بازدید
Xiaomi Poco M4 5G (India) شیائومی

Poco M4 5G (India)

VS
Samsung Galaxy F13 سامسونگ

Samsung F13

دوئل شیائومی 2,431 بازدید
Xiaomi Poco M4 5G شیائومی

Poco M4 5G

VS
Xiaomi Poco M5 شیائومی

Xiaomi Poco M5

شیائومی یا اوپو؟ 1,215 بازدید
Xiaomi Poco M4 5G شیائومی

Poco M4 5G

VS
Oppo A16 اوپو

Oppo A16

دوئل شیائومی 999 بازدید
Xiaomi Poco M4 5G شیائومی

Poco M4 5G

VS
Xiaomi Poco C40 شیائومی

Xiaomi Poco C40

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید