خانه / مقایسه / شیائومی Poco X4 GT با شیائومی Redmi Note 11T Pro
۱۶,۰۰۰ بازدید

مقایسه شیائومی Poco X4 GT با شیائومی Redmi Note 11T Pro

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco X4 GT

از ۸۱,۰۱۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi Note 11T Pro

از ۶۹,۹۳۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco X4 GT

Xiaomi Poco X4 GT

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi Note 11T Pro

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco X4 GT
|
Redmi Note 11T Pro
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
قیمت حدودی بازار
81,010,000 تا 83,120,000 تومان
69,930,000 تا 73,890,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco X4 GT با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Redmi Note 11T Pro موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر
163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
200 گرم
200 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass Victus) / پشت: شیشه ای (Glass)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Poco X4 GT با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Redmi Note 11T Pro با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
اندازه و مساحت نمایشگر
6.6 اینچ (مساحت: 103.4 سانتی‌متر مربع)
6.6 اینچ (مساحت: 103.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (144Hz)
IPS LCD (144Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2460×1080 407 ppi
2460×1080 407 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
650 نیت دید عالی در نور مستقیم
- نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco X4 GT کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Redmi Note 11T Pro با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 64MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
64MP (WIDE) + 2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
20MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
تنوع لنزها و قدرت بزرگ‌نمایی در Poco X4 GT به کاربر امکان ثبت پرتره‌ها و جزئیات سوژه‌های دوردست را بدون افت وضوح می‌دهد. همزمان، دوربین Redmi Note 11T Pro با پردازش هوشمند تصویر و فوکوس آنی، شاتر لگ صفر را برای شکار سریع سوژه‌های متحرک فراهم می‌آورد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Dimensity 8100 (معماری 5 نانومتری)
MediaTek Dimensity 8100 (معماری 5 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G610 MC6
8 هسته‌ای GPU: Mali-G610 MC6
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13 for POCO
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Poco X4 GT پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده Redmi Note 11T Pro، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
ظرفیت باتری
5080 میلی‌آمپر ساعت
5080 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
67 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
سرعت تزریق توان و پشتیبانی از استانداردهای نوین فست شارژ در Poco X4 GT یک مزیت کاربردی برای افراد پرمشغله است. در آن سو، چرخه عمر مفید طولانی باتری و افت سلامت کمتر در گذر زمان، ویژگی ممتاز و اطمینان‌بخش باتری Redmi Note 11T Pro محسوب می‌شود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco X4 GT
Redmi Note 11T Pro
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
پشتیبانی از فناوری‌های نوین شبکه و شخصی‌سازی‌های گسترده در Poco X4 GT، نیازهای پیشرفته کاربران فنی را کاملاً برآورده می‌سازد. همزمان، اکوسیستم منظم و سادگی کاربری در Redmi Note 11T Pro، ارتباط سریع و بدون پیچیدگی با سایر گجت‌های هوشمند را تضمین می‌نماید.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید