خانه / مقایسه / شیائومی Poco X4 GT با شیائومی Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
۱۴,۶۴۰ بازدید

مقایسه شیائومی Poco X4 GT با شیائومی Xiaomi Redmi Note 11T Pro+

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco X4 GT

از ۸۲,۲۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Xiaomi Redmi Note 11T Pro+

از ۸۵,۲۲۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco X4 GT

Xiaomi Poco X4 GT

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi Note 11T Pro+

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco X4 GT
|
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
قیمت حدودی بازار
82,270,000 تا 84,420,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
85,220,000 تا 91,120,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
اگر فاکتور تعیین‌کننده شما دریافت حداکثر رم و حافظه با کمترین بودجه باشد، Poco X4 GT دست بالاتر را دارد. در نقطه مقابل، ارزش اسمی و نقدشوندگی بسیار سریع Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ سبب می‌شود تا کاربر در هر زمان بتواند بدون چالش دستگاه خود را به نقدینگی تبدیل کند.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر
163.6 × 74.3 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
200 گرم
198 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass Victus) / پشت: شیشه ای (Glass)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Poco X4 GT در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
اندازه و مساحت نمایشگر
6.6 اینچ (مساحت: 103.4 سانتی‌متر مربع)
6.6 اینچ (مساحت: 103.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (144Hz)
IPS LCD (144Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2460×1080 407 ppi
2460×1080 407 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
650 نیت دید عالی در نور مستقیم
- نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco X4 GT کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 64MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
64MP (WIDE) + 2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
20MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
تنوع لنزها و قدرت بزرگ‌نمایی در Poco X4 GT به کاربر امکان ثبت پرتره‌ها و جزئیات سوژه‌های دوردست را بدون افت وضوح می‌دهد. همزمان، دوربین Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ با پردازش هوشمند تصویر و فوکوس آنی، شاتر لگ صفر را برای شکار سریع سوژه‌های متحرک فراهم می‌آورد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Dimensity 8100 (معماری 5 نانومتری)
MediaTek Dimensity 8100 (معماری 5 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G610 MC6
8 هسته‌ای GPU: Mali-G610 MC6
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13 for POCO
اندروید 12, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Poco X4 GT برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
ظرفیت باتری
5080 میلی‌آمپر ساعت ظرفیت باتری بیشتر
4400 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
120 وات شارژ سریع‌تر
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
مجموعه باتری و سیستم شارژ Poco X4 GT با تمرکز بر توان ورودی بالا و تکنولوژی‌های منعطف تغذیه طراحی شده است. از سوی دیگر، خنک ماندن بدنه هنگام استفاده طولانی و بهره‌وری مصرف انرژی، عملکرد باثباتی را در باتری Xiaomi Redmi Note 11T Pro+ ثبت کرده است.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco X4 GT
Xiaomi Redmi Note 11T Pro+
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Poco X4 GT پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Xiaomi Redmi Note 11T Pro+، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید