خانه / مقایسه / شیائومی Xiaomi Redmi Note 11SE با شیائومی poco m3 pro 5g
۹,۴۰۹ بازدید

مقایسه شیائومی Xiaomi Redmi Note 11SE با شیائومی poco m3 pro 5g

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Xiaomi Redmi Note 11SE

از ۴۲,۲۴۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

poco m3 pro 5g

از ۴۷,۵۲۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: poco m3 pro 5g

Xiaomi Redmi Note 11SE

+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Poco M3 Pro 5G

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Xiaomi Redmi Note 11SE
|
poco m3 pro 5g
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
قیمت حدودی بازار
42,240,000 تا 44,880,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
47,520,000 تا 61,240,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Xiaomi Redmi Note 11SE هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، poco m3 pro 5g با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
161.8 × 75.3 × 8.9 میلی‌متر
161.8 × 75.3 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
190 گرم
190 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه (Gorilla Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Xiaomi Redmi Note 11SE در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، poco m3 pro 5g با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
اندازه و مساحت نمایشگر
6.5 اینچ (مساحت: 102 سانتی‌متر مربع)
6.5 اینچ (مساحت: 102 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 405 ppi
2400×1080 405 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
- نیت
500 نیت دید عالی در نور مستقیم
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
روشنایی پیک در نمایشگر Xiaomi Redmi Note 11SE باعث می‌شود تا در محیط‌های باز هیچ جزئیاتی از دست نرود. از طرفی، تکنولوژی نمایشگر poco m3 pro 5g با پردازش یکنواخت نور و چگالی بالا، متن‌ها را با لبه‌های فوق‌العاده شارپ و خوانا به چشمان کاربر می‌رساند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 48MP (WIDE)
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 48MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Xiaomi Redmi Note 11SE دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای poco m3 pro 5g، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 (معماری 7 نانومتری)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (معماری 7 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 12.5
اندروید 11, MIUI 12
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
معماری چیپست مدرن در Xiaomi Redmi Note 11SE پردازش گرافیکی سنگین و مالتی‌تسکینگ هم‌زمان ده‌ها اپلیکیشن را بدون افت سرعت پیش می‌برد. از سوی دیگر، توان تک‌هسته‌ای و کش بهینه پردازنده poco m3 pro 5g، سرعت اجرای آنی اپ‌ها و پایداری بلندمدت سیستم را تضمین می‌نماید.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
سرعت تزریق توان و پشتیبانی از استانداردهای نوین فست شارژ در Xiaomi Redmi Note 11SE یک مزیت کاربردی برای افراد پرمشغله است. در آن سو، چرخه عمر مفید طولانی باتری و افت سلامت کمتر در گذر زمان، ویژگی ممتاز و اطمینان‌بخش باتری poco m3 pro 5g محسوب می‌شود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11SE
poco m3 pro 5g
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Xiaomi Redmi Note 11SE در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در poco m3 pro 5g، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید