خانه / مقایسه / شیائومی Poco M4 5G با شیائومی Xiaomi Redmi 10 5G
۹,۲۵۷ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M4 5G با شیائومی Xiaomi Redmi 10 5G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M4 5G

از ۵۲,۵۱۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Xiaomi Redmi 10 5G

از ۵۶,۷۳۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Xiaomi Redmi 10 5G

Xiaomi Poco M4 5G

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است

Xiaomi Redmi 10 5G

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M4 5G
|
Xiaomi Redmi 10 5G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
قیمت حدودی بازار
52,510,000 تا 56,730,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
56,730,000 تا 65,970,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco M4 5G با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Xiaomi Redmi 10 5G موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
164 × 76.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
200 گرم
200 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
Splash resistant
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Poco M4 5G با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Xiaomi Redmi 10 5G با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.58 اینچ (مساحت: 104 سانتی‌متر مربع)
6.58 اینچ (مساحت: 104.3 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (90Hz)
IPS LCD (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 401 ppi
2408×1080 401 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco M4 5G کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Xiaomi Redmi 10 5G با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
ترکیب دوربین‌های پشتی
50MP (WIDE)
50MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
5MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Poco M4 5G با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Xiaomi Redmi 10 5G با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 (معماری 7 نانومتری)
MediaTek MT6833 Dimensity 700 5G (معماری 7 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 12, MIUI 13
اندروید 11, MIUI 13
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Poco M4 5G برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Xiaomi Redmi 10 5G با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Poco M4 5G انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Xiaomi Redmi 10 5G به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M4 5G
Xiaomi Redmi 10 5G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
امکانات ارتباطی جامع، تنوع درگاه‌ها و سنسورهای مدرن در Poco M4 5G، آزادی عمل و انعطاف فنی بی‌نقصی برای اتصال به انواع دستگاه‌ها پدید می‌آورد. در سوی دیگر، امنیت پایدار حسگرهای بیومتریک و هماهنگی نرم‌افزاری پیوسته در Xiaomi Redmi 10 5G، حریم خصوصی و کاربری یکپارچه‌ای خلق می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید