خانه / مقایسه / شیائومی Xiaomi 11i HyperCharge 5G با شیائومی Poco F3 GT
۳۸,۰۲۸ بازدید

مقایسه شیائومی Xiaomi 11i HyperCharge 5G با شیائومی Poco F3 GT

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Xiaomi 11i HyperCharge 5G

از ۹۶,۳۲۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco F3 GT

از ۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Xiaomi 11i HyperCharge 5G

Xiaomi 11i HyperCharge 5G

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Xiaomi Poco F3 GT

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Xiaomi 11i HyperCharge 5G
|
Poco F3 GT
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
قیمت حدودی بازار
96,320,000 تا 102,920,000 تومان
95,000,000 تا 102,390,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Xiaomi 11i HyperCharge 5G با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Poco F3 GT موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.7 × 76.2 × 8.3 میلی‌متر
161.9 × 76.9 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
204 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
205 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Gorilla Glass 5)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash protection، Physical pop-up gaming triggers
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Xiaomi 11i HyperCharge 5G با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Poco F3 GT با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1200 نیت دید عالی در نور مستقیم
- نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Xiaomi 11i HyperCharge 5G کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Poco F3 GT با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
ترکیب دوربین‌های پشتی
108MP (WIDE)
2MP (Macro) + 64MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Xiaomi 11i HyperCharge 5G دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco F3 GT، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Dimensity 920 5G (معماری 6 نانومتری)
MediaTek MT6893 Dimensity 1200 5G (معماری 6 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G68 MC4
8 هسته‌ای GPU: Mali-G77 MC9
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 12.5 E
اندروید 11, MIUI 12.5 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Xiaomi 11i HyperCharge 5G برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Poco F3 GT با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
ظرفیت باتری
4500 میلی‌آمپر ساعت
5065 میلی‌آمپر ساعت ظرفیت باتری بیشتر
سرعت شارژ سیمی
120 وات شارژ سریع‌تر
67 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Xiaomi 11i HyperCharge 5G در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Poco F3 GT تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Xiaomi 11i HyperCharge 5G
Poco F3 GT
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Xiaomi 11i HyperCharge 5G ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Poco F3 GT، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید