خانه / مقایسه / شیائومی Xiaomi Redmi Note 11S با شیائومی Poco M4 Pro
۱۳,۴۲۱ بازدید

مقایسه شیائومی Xiaomi Redmi Note 11S با شیائومی Poco M4 Pro

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Xiaomi Redmi Note 11S

از ۶۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M4 Pro

از ۶۹,۶۸۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Xiaomi Redmi Note 11S

Xiaomi Redmi Note 11S

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M4 Pro

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Xiaomi Redmi Note 11S
|
Poco M4 Pro
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
قیمت حدودی بازار
67,000,000 تا 91,120,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
69,680,000 تا 79,060,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
بررسی ارزش خرید نشان می‌دهد که Xiaomi Redmi Note 11S در بازار با سیاست قیمتی رقابتی‌تری وارد شده و به نسبت امکانات پردازشی، توجیه اقتصادی بهتری ایجاد می‌کند. در مقابل، Poco M4 Pro به دلیل ثبات قیمت در بازار دست‌دوم و تقاضای مداوم، برای کاربرانی که به دنبال حفظ سرمایه در بلندمدت هستند گزینه‌ای امن‌تر و مطمئن‌تر ارزیابی می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
159.9 × 73.9 × 8.1 میلی‌متر
159.9 × 73.9 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
179 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
179.5 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Xiaomi Redmi Note 11S در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Poco M4 Pro با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
اندازه و مساحت نمایشگر
6.43 اینچ (مساحت: 99.8 سانتی‌متر مربع)
6.43 اینچ (مساحت: 99.8 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (90Hz)
AMOLED (90Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 409 ppi
2400×1080 409 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1000 نیت
1000 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Xiaomi Redmi Note 11S به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Poco M4 Pro وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 2MP (Depth) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) ماژول‌های متنوع‌تر
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
در بخش دوربین، Xiaomi Redmi Note 11S با امکانات نرم‌افزاری متنوع و رزولوشن ضبط بالا، آزادی عمل گسترده‌ای در ویرایش ایجاد می‌کند. در طرف دیگر، ثبات لرزشگیر سنسور و پردازش رنگ طبیعی در Poco M4 Pro خروجی سینمایی و بدون لرزشی را در فیلم‌برداری تضمین می‌کند.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
تراشه اصلی (Chipset)
Mediatek MT6781 Helio G96 (معماری 12 نانومتری)
Mediatek MT6781 Helio G96 (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G57 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 13
اندروید 11, MIUI 13 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Xiaomi Redmi Note 11S برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Poco M4 Pro با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
ظرفیت بالای سلول باتری در Xiaomi Redmi Note 11S و فناوری شارژ فوق سریع، زمان شارژ مجدد را به حداقل رسانده و آسودگی خاطر ایجاد می‌کند. از جهت دیگر، مدیریت هوشمند انرژی در Poco M4 Pro بازدهی شگفت‌انگیزی در زمان استندبای و وبگردی مداوم از باتری بهینه‌اش استخراج می‌نماید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Xiaomi Redmi Note 11S
Poco M4 Pro
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
تنوع رنگی استاندارد
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Xiaomi Redmi Note 11S ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Poco M4 Pro، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید