خانه / مقایسه / شیائومی Redmi Note 11 Pro 5G با شیائومی Poco X4 Pro 5G
۱۵,۵۷۹ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi Note 11 Pro 5G با شیائومی Poco X4 Pro 5G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi Note 11 Pro 5G

از ۷۹,۱۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco X4 Pro 5G

از ۷۹,۱۷۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Redmi Note 11 Pro 5G

Xiaomi Redmi Note 11 Pro 5G

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco X4 Pro 5G

+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+ ارزش خرید مطلوب و امکانات متعادل برای استفاده روزانه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi Note 11 Pro 5G
|
Poco X4 Pro 5G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
قیمت حدودی بازار
79,170,000 تا 91,300,000 تومان
79,170,000 تا 89,720,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Redmi Note 11 Pro 5G هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Poco X4 Pro 5G با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164.2 × 76.1 × 8.1 میلی‌متر
164.2 × 76.1 × 8.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
202 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
205 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Redmi Note 11 Pro 5G احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Poco X4 Pro 5G با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
Super AMOLED (120Hz)
Super AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1200 نیت
1200 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Redmi Note 11 Pro 5G کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Poco X4 Pro 5G با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
در بخش دوربین، Redmi Note 11 Pro 5G با امکانات نرم‌افزاری متنوع و رزولوشن ضبط بالا، آزادی عمل گسترده‌ای در ویرایش ایجاد می‌کند. در طرف دیگر، ثبات لرزشگیر سنسور و پردازش رنگ طبیعی در Poco X4 Pro 5G خروجی سینمایی و بدون لرزشی را در فیلم‌برداری تضمین می‌کند.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 13
اندروید 11, MIUI 13 for POCO
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Redmi Note 11 Pro 5G، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Poco X4 Pro 5G با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
67 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Redmi Note 11 Pro 5G در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Poco X4 Pro 5G تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi Note 11 Pro 5G
Poco X4 Pro 5G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Redmi Note 11 Pro 5G پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Poco X4 Pro 5G، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید