خانه / مقایسه / شیائومی Xiaomi 11i با شیائومی Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
۸,۴۸۶ بازدید

مقایسه شیائومی Xiaomi 11i با شیائومی Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Xiaomi 11i

از ۸۳,۱۲۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G

از ۷۵,۲۱۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G

Xiaomi 11i

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Xiaomi 11i
|
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
قیمت حدودی بازار
83,120,000 تا 97,640,000 تومان
75,210,000 تا 84,440,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
اگر فاکتور تعیین‌کننده شما دریافت حداکثر رم و حافظه با کمترین بودجه باشد، Xiaomi 11i دست بالاتر را دارد. در نقطه مقابل، ارزش اسمی و نقدشوندگی بسیار سریع Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G سبب می‌شود تا کاربر در هر زمان بتواند بدون چالش دستگاه خود را به نقدینگی تبدیل کند.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.7 × 76.2 × 8.3 میلی‌متر
163.7 × 76.2 × 8.3 میلی‌متر
وزن دستگاه
207 گرم
204 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Glass)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Glass)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Xiaomi 11i در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
Super AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1200 نیت
1200 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
اگر در پی تصویری نرم و پاسخگویی لمسی فوق‌العاده برای گیمینگ و گشت‌وگذار سریع هستید، صفحه Xiaomi 11i دست بالاتر را دارد. در مقابل، Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G با نمایش دقیق طیف‌های رنگی استاندارد و رزولوشن باکیفیت، تصاویری چشم‌نواز و بدون اغراق بصری تولید می‌کند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Xiaomi 11i با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Dimensity 920 5G (معماری 6 نانومتری)
MediaTek Dimensity 920 5G (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G68 MC4
8 هسته‌ای GPU: Mali-G68 MC4
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 12.5 E
اندروید 11, MIUI 12.5
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Xiaomi 11i برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
ظرفیت باتری
5160 میلی‌آمپر ساعت ظرفیت باتری بیشتر
4500 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
120 وات شارژ سریع‌تر
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Xiaomi 11i در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Xiaomi 11i
Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
اگر تنوع حسگرها، پورت‌های نسل جدید و قابلیت‌های اتصالی چندمنظوره برایتان اهمیت دارد، Xiaomi 11i پاسخگوی همه‌جانبه است. در نقطه مقابل، حسگرهای سنجش محیطی پیشرفته و رمزنگاری امن سخت‌افزاری در Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G، بالاترین ضریب اطمینان را ارائه می‌دهند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید