خانه / مقایسه / شیائومی Poco X4 Pro 5G با شیائومی Xiaomi 11T
۲۹,۲۹۳ بازدید

مقایسه شیائومی Poco X4 Pro 5G با شیائومی Xiaomi 11T

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco X4 Pro 5G

از ۸۰,۴۰۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Xiaomi 11T

از ۱۸۴,۹۲۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Xiaomi 11T

Xiaomi Poco X4 Pro 5G

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+ قیمت اقتصادی‌تر و توجیه اقتصادی بالاتر در برابر امکانات
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است

Xiaomi 11T

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل
- قیمت اولیه گران‌تر در بازارهای جهانی نسبت به رقیب
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco X4 Pro 5G
|
Xiaomi 11T
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
قیمت حدودی بازار
80,400,000 تا 91,120,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
184,920,000 تا 187,600,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco X4 Pro 5G با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Xiaomi 11T موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
164.2 × 76.1 × 8.1 میلی‌متر
164.1 × 76.9 × 8.8 میلی‌متر
وزن دستگاه
205 گرم
203 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass Victus) / پشت: آلومینیوم (aluminum)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
IP53, dust and splash protection
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Poco X4 Pro 5G با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Xiaomi 11T با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
Super AMOLED (120Hz)
AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1200 نیت دید عالی در نور مستقیم
1000 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Poco X4 Pro 5G با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Xiaomi 11T با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
108MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) + 5MP (telephoto macro)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco X4 Pro 5G با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Xiaomi 11T، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM6375 Snapdragon 695 5G (معماری 6 نانومتری)
MediaTek MT6893 Dimensity 1200 5G (معماری 6 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 619
8 هسته‌ای GPU: Mali-G77 MC9
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 13 for POCO
اندروید 11, MIUI 12.5
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Poco X4 Pro 5G برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Xiaomi 11T با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
67 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
مجموعه باتری و سیستم شارژ Poco X4 Pro 5G با تمرکز بر توان ورودی بالا و تکنولوژی‌های منعطف تغذیه طراحی شده است. از سوی دیگر، خنک ماندن بدنه هنگام استفاده طولانی و بهره‌وری مصرف انرژی، عملکرد باثباتی را در باتری Xiaomi 11T ثبت کرده است.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco X4 Pro 5G
Xiaomi 11T
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیت‌ها، Poco X4 Pro 5G ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر می‌گذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویس‌ها و پاسخگویی بی‌نقص فرامین بیومتریک در Xiaomi 11T، سهولت در استفاده روزمره را به اوج می‌رساند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید