خانه / مقایسه / سامسونگ Samsung M31 با سامسونگ Samsung M21s
۱۴,۱۹۷ بازدید

مقایسه سامسونگ Samsung M31 با سامسونگ Samsung M21s

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
سامسونگ

Samsung M31

از ۶۰,۱۶۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
سامسونگ

Samsung M21s

از ۶۰,۶۹۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Samsung M31

Samsung Galaxy M31

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Samsung Galaxy M21s

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Samsung M31
|
Samsung M21s
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
قیمت حدودی بازار
60,160,000 تا 87,080,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
60,690,000 تا 62,010,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
در مقایسه ارزش خرید ریالی، Samsung M31 با در نظر گرفتن رده کیفی و برچسب قیمتی، یک خرید منطقی و خوش‌قیمت به حساب می‌آید. همزمان، نماینده دیگر یعنی Samsung M21s با وفاداری بالای مشتریان و ارزش برند بالا، خریدی با کمترین ریسک تغییرات قیمتی در بازار محسوب می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
159.2 × 75.1 × 8.9 میلی‌متر
159.2 × 75.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
191 گرم
191 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Samsung M31 احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Samsung M21s با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
اندازه و مساحت نمایشگر
6.4 اینچ (مساحت: 100.5 سانتی‌متر مربع)
6.4 اینچ (مساحت: 100.5 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
Super AMOLED
Super AMOLED
رزولوشن و چگالی (PPI)
2340×1080 403 ppi
2340×1080 403 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Samsung M31 با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Samsung M21s با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
ترکیب دوربین‌های پشتی
5MP (Depth) + 8MP (Ultrawide) + 5MP (Macro) + 64MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
8MP (Ultrawide) + 5MP (Depth) + 64MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
32MP
32MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
تنوع لنزها و قدرت بزرگ‌نمایی در Samsung M31 به کاربر امکان ثبت پرتره‌ها و جزئیات سوژه‌های دوردست را بدون افت وضوح می‌دهد. همزمان، دوربین Samsung M21s با پردازش هوشمند تصویر و فوکوس آنی، شاتر لگ صفر را برای شکار سریع سوژه‌های متحرک فراهم می‌آورد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
تراشه اصلی (Chipset)
Exynos 9611 (معماری 10 نانومتری)
Exynos 9611 (معماری 10 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G72 MP3
8 هسته‌ای GPU: Mali-G72 MP3
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10
اندروید 10 One UI 2.5
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Samsung M31 برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Samsung M21s با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
ظرفیت باتری
6000 میلی‌آمپر ساعت
6000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
15 وات
15 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Samsung M31 انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Samsung M21s به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Samsung M31
Samsung M21s
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
پشت گوشی
پشت گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
پشتیبانی از فناوری‌های نوین شبکه و شخصی‌سازی‌های گسترده در Samsung M31، نیازهای پیشرفته کاربران فنی را کاملاً برآورده می‌سازد. همزمان، اکوسیستم منظم و سادگی کاربری در Samsung M21s، ارتباط سریع و بدون پیچیدگی با سایر گجت‌های هوشمند را تضمین می‌نماید.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید