مقایسه هوآوی Y7 Prime (2019) با هوآوی Y7 (2019)
مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید
Y7 Prime (2019)
از ۶۱,۳۱۰,۰۰۰ تومان
Y7 (2019)
از ۵۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی
خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه
ارزش خرید بالاتر:
Y7 Prime (2019)
Huawei Y7 Prime (2019)
+
کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+
تجهیز به قابلیتهای مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
-
برخی ویژگیهای مالتیمدیا میتوانست نسبت به رقیب کاملتر باشد
Huawei Y7 (2019)
+
کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوبتر و مقاومت بیشتر بدنه
+
ارزش خرید مطلوب و امکانات متعادل برای استفاده روزانه
-
برخی ویژگیهای مالتیمدیا میتوانست نسبت به رقیب کاملتر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد
مقایسه قدرت و امتیاز بخشها
Y7 Prime (2019)
|
Y7 (2019)
تحلیل این بخش
۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار
بروزرسانی بازار آزادمشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
قیمت حدودی بازار
61,310,000 تا 63,430,000 تومان
55,500,000 تا 56,820,000 تومان
ارزانتر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
32 گیگابایت / رم 3 گیگابایت
32 گیگابایت / رم 3 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Y7 Prime (2019) هزینه نهایی اقتصادیتری را به خریدار تحمیل میکند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Y7 (2019) با پشتیبانی نرمافزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایهای کمتری را متوجه خریدار خود میسازد. ۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه
ارگونومی و استحکاممشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
158.9 × 76.9 × 8.1 میلیمتر
158.9 × 76.9 × 8.1 میلیمتر
وزن دستگاه
168 گرم
168 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوشدستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Y7 Prime (2019) با توزیع وزن ایدهآل و ضخامت کنترلشده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازیهای طولانی راحتتر میکند. در نقطه مقابل، Y7 (2019) با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوششهای مقاومتر شیشه، در برابر سقوطهای تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان میدهد. ۳. صفحه نمایش و تجربه بصری
وضوح و پویایی تصویرمشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
اندازه و مساحت نمایشگر
6.26 اینچ
(مساحت: 97.8 سانتیمتر مربع)
6.26 اینچ
(مساحت: 97.8 سانتیمتر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD
IPS LCD
رزولوشن و چگالی (PPI)
1520×720
269 ppi
1560×720
269 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Y7 Prime (2019) با پویایی خیرهکننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشنهای سنگین را فوقالعاده لذتبخش و بدون لگ میسازد. در سمت دیگر، نمایشگر Y7 (2019) با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متنها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام میدهد. ۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربینها
تنوع لنز و کیفیت خروجیمشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
ترکیب دوربینهای پشتی
2MP (Depth) + 13MP (نامشخص)
2MP (Depth) + 13MP (نامشخص)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
16MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیتهای عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Y7 Prime (2019) با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکسهای شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش میگذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Y7 (2019) با پایداری بیرقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفهای و ریلزهای شبکههای اجتماعی رقیبی ندارد. ۵. سختافزار، پردازش و حافظه
قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگمشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm Snapdragon 450
(معماری 14 نانومتری)
Qualcomm Snapdragon 450
(معماری 14 نانومتری)
هستههای CPU و گرافیک
8 هستهای
GPU: Adreno 506
8 هستهای
GPU: Adreno 506
سیستمعامل پایه
اندروید 8.1 (Oreo), EMUI 8.2
اندروید 8.1 (Oreo), EMUI 8.2
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتیتسکینگ:
اگر اولویت شما فریمریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Y7 Prime (2019) برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Y7 (2019) با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هستهها، بازدهی انرژی فوقالعادهای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه میدهد. ۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه
دوام و توان شارژمشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
ظرفیت باتری
4000 میلیآمپر ساعت
4000 میلیآمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
10 وات
10 وات
قابلیت شارژ معکوس
دارد (پاوربانک هوشمند)
پاوربانک بیسیم/سیمی
دارد (پاوربانک هوشمند)
پاوربانک بیسیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Y7 Prime (2019) در استفادههای پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایتبخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ میشود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Y7 (2019) تضمین میکند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید. ۷. اتصالات، حسگرها و فناوریهای ارتباطی
شبکههای نسل جدید و سنسورهامشخصه
Y7 Prime (2019)
Y7 (2019)
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
پشت گوشی
پشت گوشی
تنوع رنگهای بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
در بخش سنسورها و قابلیتها، Y7 Prime (2019) ابزارهای کاربردی متعددی برای تعامل سریع با محیط در اختیار کاربر میگذارد. در سمت دیگر، یکپارچگی سرویسها و پاسخگویی بینقص فرامین بیومتریک در Y7 (2019)، سهولت در استفاده روزمره را به اوج میرساند.
اطلاعات استخراجشده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:
گوشیهای مشابه بر اساس سختافزار و مشخصات
مقایسههای منتخب کاربران
مدلهای پربازدید و رقابتهای نزدیک