خانه / مقایسه / سامسونگ Samsung M21 با سامسونگ Samsung M30s
۷,۸۵۷ بازدید

مقایسه سامسونگ Samsung M21 با سامسونگ Samsung M30s

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
سامسونگ

Samsung M21

از ۴۴,۷۵۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
سامسونگ

Samsung M30s

از ۵۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Samsung M30s

Samsung Galaxy M21

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Samsung Galaxy m30s

+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Samsung M21
|
Samsung M30s
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
قیمت حدودی بازار
44,750,000 تا 67,530,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
53,600,000 تا 64,320,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Samsung M21 با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Samsung M30s موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
159 × 75.1 × 8.9 میلی‌متر
159 × 75.1 × 8.9 میلی‌متر
وزن دستگاه
188 گرم
188 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Samsung M21 با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Samsung M30s با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
اندازه و مساحت نمایشگر
6.4 اینچ (مساحت: 100.5 سانتی‌متر مربع)
6.4 اینچ (مساحت: 100.5 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
Super AMOLED
Super AMOLED
رزولوشن و چگالی (PPI)
2340×1080 403 ppi
2340×1080 403 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Samsung M21 با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Samsung M30s با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
ترکیب دوربین‌های پشتی
48MP (WIDE) + 5MP (Depth) + 8MP (Ultrawide)
48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) + 5MP (Depth)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
20MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Samsung M21 با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Samsung M30s با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
تراشه اصلی (Chipset)
Exynos 9611 (معماری 10 نانومتری)
Exynos 9611 (معماری 10 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G72 MP3
8 هسته‌ای GPU: Mali-G72 MP3
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10
اندروید 9 Pie
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه قدرتمند در کنار حافظه رم پرسرعت در Samsung M21، تضمین‌کننده نرخ فریم پایدار در بازی‌های حجیم و رندرینگ سریع است. در سمت دیگر، یکپارچگی اختصاصی سیستم‌عامل و پردازنده در Samsung M30s، با بهینه‌سازی حداکثری مصرف انرژی، مدیریت حرارتی بسیار آرام و کارآمدی را به ارمغان می‌آورد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
ظرفیت باتری
6000 میلی‌آمپر ساعت
6000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
15 وات
15 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
سرعت تزریق توان و پشتیبانی از استانداردهای نوین فست شارژ در Samsung M21 یک مزیت کاربردی برای افراد پرمشغله است. در آن سو، چرخه عمر مفید طولانی باتری و افت سلامت کمتر در گذر زمان، ویژگی ممتاز و اطمینان‌بخش باتری Samsung M30s محسوب می‌شود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Samsung M21
Samsung M30s
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
پشت گوشی
پشت گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Samsung M21 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Samsung M30s، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید