خانه / مقایسه / شیائومی Redmi Y3 با شیائومی Redmi 7
۴,۱۸۲ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi Y3 با شیائومی Redmi 7

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi Y3

از ۳۵,۷۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi 7

از ۵۲,۳۳۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Redmi 7

Xiaomi Redmi Y3

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Xiaomi Redmi 7

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi Y3
|
Redmi 7
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
قیمت حدودی بازار
35,770,000 تا 37,380,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
52,330,000 تا 53,400,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
32 گیگابایت / رم 3 گیگابایت
32 گیگابایت / رم 3 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Redmi Y3 هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Redmi 7 با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
158.7 × 75.6 × 8.5 میلی‌متر
158.7 × 75.6 × 8.5 میلی‌متر
وزن دستگاه
180 گرم
180 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
Splash resistant
Splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Redmi Y3 با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Redmi 7 با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
اندازه و مساحت نمایشگر
6.26 اینچ (مساحت: 97.8 سانتی‌متر مربع)
6.26 اینچ (مساحت: 97.8 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
PLS IPS
PLS IPS
رزولوشن و چگالی (PPI)
1520×720 269 ppi
1520×720 269 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Redmi Y3 به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Redmi 7 وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 12MP (نامشخص)
2MP (Depth) + 12MP (نامشخص)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
32MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Redmi Y3 با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Redmi 7، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm Snapdragon 632 (معماری 14 نانومتری)
Qualcomm Snapdragon 632 (معماری 14 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 506
8 هسته‌ای GPU: Adreno 506
سیستم‌عامل پایه
اندروید 9 Pie
اندروید 9 Pie
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Redmi Y3 برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Redmi 7 با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
ظرفیت باتری
4000 میلی‌آمپر ساعت
4000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
10 وات
10 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Redmi Y3 در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Redmi 7 تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi Y3
Redmi 7
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
پشت گوشی
پشت گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Redmi Y3 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Redmi 7، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید