خانه / مقایسه / شیائومی Redmi K30 5G با شیائومی Redmi K30 5G Racing
۳,۸۷۵ بازدید

مقایسه شیائومی Redmi K30 5G با شیائومی Redmi K30 5G Racing

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Redmi K30 5G

از ۷۹,۱۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Redmi K30 5G Racing

از ۷۹,۱۷۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Redmi K30 5G Racing

Xiaomi Redmi K30 5G

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است

Xiaomi Redmi K30 5G Racing

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Redmi K30 5G
|
Redmi K30 5G Racing
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
قیمت حدودی بازار
79,170,000 تا 80,480,000 تومان
79,170,000 تا 80,480,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
بررسی ارزش خرید نشان می‌دهد که Redmi K30 5G در بازار با سیاست قیمتی رقابتی‌تری وارد شده و به نسبت امکانات پردازشی، توجیه اقتصادی بهتری ایجاد می‌کند. در مقابل، Redmi K30 5G Racing به دلیل ثبات قیمت در بازار دست‌دوم و تقاضای مداوم، برای کاربرانی که به دنبال حفظ سرمایه در بلندمدت هستند گزینه‌ای امن‌تر و مطمئن‌تر ارزیابی می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
165.3 × 76.6 × 8.8 میلی‌متر
165.3 × 76.6 × 8.8 میلی‌متر
وزن دستگاه
208 گرم
208 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Gorilla Glass 5)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Gorilla Glass 5)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Redmi K30 5G رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Redmi K30 5G Racing خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (120Hz)
IPS LCD (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
روشنایی پیک در نمایشگر Redmi K30 5G باعث می‌شود تا در محیط‌های باز هیچ جزئیاتی از دست نرود. از طرفی، تکنولوژی نمایشگر Redmi K30 5G Racing با پردازش یکنواخت نور و چگالی بالا، متن‌ها را با لبه‌های فوق‌العاده شارپ و خوانا به چشمان کاربر می‌رساند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 5MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE) ماژول‌های متنوع‌تر
64MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
20MP
20MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Redmi K30 5G با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Redmi K30 5G Racing با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM7250 Snapdragon 765G 5G (معماری 7 نانومتری)
Qualcomm Snapdragon 768G (معماری 7 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 620
8 هسته‌ای GPU: Adreno 620
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10
اندروید 10 MIUI 11
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Redmi K30 5G برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Redmi K30 5G Racing با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
ظرفیت باتری
4500 میلی‌آمپر ساعت
4500 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
30 وات
30 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Redmi K30 5G انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Redmi K30 5G Racing به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Redmi K30 5G
Redmi K30 5G Racing
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Redmi K30 5G در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Redmi K30 5G Racing، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید