خانه / مقایسه / شیائومی Poco F3 با شیائومی Mi 11X
۲۲,۴۵۵ بازدید

مقایسه شیائومی Poco F3 با شیائومی Mi 11X

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco F3

از ۸۴,۹۵۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Mi 11X

از ۹۶,۴۸۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco F3

Xiaomi Poco F3

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد

Xiaomi Mi 11X

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco F3
|
Mi 11X
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
قیمت حدودی بازار
84,950,000 تا 124,350,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
96,480,000 تا 99,160,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
بررسی ارزش خرید نشان می‌دهد که Poco F3 در بازار با سیاست قیمتی رقابتی‌تری وارد شده و به نسبت امکانات پردازشی، توجیه اقتصادی بهتری ایجاد می‌کند. در مقابل، Mi 11X به دلیل ثبات قیمت در بازار دست‌دوم و تقاضای مداوم، برای کاربرانی که به دنبال حفظ سرمایه در بلندمدت هستند گزینه‌ای امن‌تر و مطمئن‌تر ارزیابی می‌شود.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.7 × 76.4 × 7.8 میلی‌متر
163.7 × 76.4 × 7.8 میلی‌متر
وزن دستگاه
196 گرم
196 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: شیشه ای (Gorilla Glass 5)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash protection
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Poco F3 در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Mi 11X با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
Super AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1300 نیت
1300 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
پنل نمایشگر Poco F3 با پویایی خیره‌کننده و نوسازی روان، اسکرول محتوا و اجرای انیمیشن‌های سنگین را فوق‌العاده لذت‌بخش و بدون لگ می‌سازد. در سمت دیگر، نمایشگر Mi 11X با دقت کالیبراسیون دقیق رنگی و تراکم پیکسلی بسیار شفاف، تفکیک متن‌ها و ویرایش طبیعی تصاویر را با دقت استودیویی انجام می‌دهد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
ترکیب دوربین‌های پشتی
48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) + 5MP (Macro)
48MP (WIDE) + 8MP (Ultrawide) + 5MP (Macro)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
20MP
20MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
سنسور اصلی Poco F3 با جذب نور فوق‌العاده و نویز پایین در فضاهای کم‌نور، تصاویری گرم و شارپ ثبت می‌کند. در سمت مقابل، طبیعی بودن بافت‌ها و خروجی یکدست لنزهای سلفی و پشتی در Mi 11X، بالاترین هماهنگی رنگی را بدون روتوش اضافه ارائه می‌دهد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (معماری 7 نانومتری)
Qualcomm SM8250-AC Snapdragon 870 5G (معماری 7 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 650
8 هسته‌ای GPU: Adreno 650
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11, MIUI 12 for POCO
اندروید 11, MIUI 12
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
قدرت خام پردازشی و پهنای باند حافظه در Poco F3، تجربه‌ای بی‌نقص و بدون گلوگاه در پردازش‌های سنگین روزمره رقم می‌زند. همزمان، ساختار تراشه Mi 11X با شتاب‌دهنده‌های هوش مصنوعی، کارهای پردازشی را با کمترین مصرف شارژ به سرانجام می‌رساند.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
ظرفیت باتری
4520 میلی‌آمپر ساعت
4520 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
33 وات
33 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
مجموعه باتری و سیستم شارژ Poco F3 با تمرکز بر توان ورودی بالا و تکنولوژی‌های منعطف تغذیه طراحی شده است. از سوی دیگر، خنک ماندن بدنه هنگام استفاده طولانی و بهره‌وری مصرف انرژی، عملکرد باثباتی را در باتری Mi 11X ثبت کرده است.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco F3
Mi 11X
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Poco F3 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Mi 11X، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید