خانه / مقایسه / شیائومی Poco M2 Reloaded با شیائومی Poco M2
۴,۸۱۵ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M2 Reloaded با شیائومی Poco M2

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M2 Reloaded

از ۳۸,۰۵۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco M2

از ۴۰,۲۰۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M2

Xiaomi Poco M2 Reloaded

+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco M2

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M2 Reloaded
|
Poco M2
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
قیمت حدودی بازار
38,050,000 تا 40,200,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
40,200,000 تا 41,540,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
64 گیگابایت / رم 4 گیگابایت
64 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco M2 Reloaded با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Poco M2 موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.3 × 77 × 9.1 میلی‌متر
163.3 × 77 × 9.1 میلی‌متر
وزن دستگاه
198 گرم
198 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
پوشش ضد آب (Water-repellent coating)
پوشش ضد آب (Water-repellent coating)
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
از حیث ارگونومی و وزن کلی، Poco M2 Reloaded با توزیع وزن ایده‌آل و ضخامت کنترل‌شده، در دست گرفتن دستگاه را در مکالمات و بازی‌های طولانی راحت‌تر می‌کند. در نقطه مقابل، Poco M2 با تکیه بر متریال بدنه بسیار مستحکم و پوشش‌های مقاوم‌تر شیشه، در برابر سقوط‌های تصادفی پایداری ساختاری چشمگیری نشان می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
اندازه و مساحت نمایشگر
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
6.53 اینچ (مساحت: 104.7 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD
IPS LCD
رزولوشن و چگالی (PPI)
2340×1080 395 ppi
2340×1080 395 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco M2 Reloaded کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Poco M2 با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 5MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 13MP (WIDE)
2MP (Depth) + 5MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 13MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
8MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Poco M2 Reloaded با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Poco M2 با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
تراشه اصلی (Chipset)
MediaTek Helio G80 (معماری 12 نانومتری)
MediaTek Helio G80 (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G52 MC2
8 هسته‌ای GPU: Mali-G52 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 10 MIUI 12
اندروید 10 MIUI 12
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه مرکزی Poco M2 Reloaded برای کاربری‌های سنگین و بازی‌های سه‌بعدی سنگین آزادی عمل پردازشی بالایی فراهم می‌کند. در طرف مقابل، پایداری بدون افت عملکرد پس از ساعت‌ها کار مداوم، نقطه قوت اصلی مهندسی سخت‌افزار Poco M2 است.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
ظرفیت باتری
5000 میلی‌آمپر ساعت
5000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Poco M2 Reloaded انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Poco M2 به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M2 Reloaded
Poco M2
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
پشت گوشی
پشت گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
امکانات ارتباطی جامع، تنوع درگاه‌ها و سنسورهای مدرن در Poco M2 Reloaded، آزادی عمل و انعطاف فنی بی‌نقصی برای اتصال به انواع دستگاه‌ها پدید می‌آورد. در سوی دیگر، امنیت پایدار حسگرهای بیومتریک و هماهنگی نرم‌افزاری پیوسته در Poco M2، حریم خصوصی و کاربری یکپارچه‌ای خلق می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید