خانه / مقایسه / سامسونگ Samsung M62 با سامسونگ Samsung M51
۴۲,۱۹۰ بازدید

مقایسه سامسونگ Samsung M62 با سامسونگ Samsung M51

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
سامسونگ

Samsung M62

از ۱۰۵,۵۶۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
سامسونگ

Samsung M51

از ۱۱۳,۴۷۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Samsung M62

Samsung Galaxy M62

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Samsung Galaxy M51

+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Samsung M62
|
Samsung M51
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
قیمت حدودی بازار
105,560,000 تا 122,710,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
113,470,000 تا 116,110,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Samsung M62 با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Samsung M51 موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
163.9 × 76.3 × 9.5 میلی‌متر
163.9 × 76.3 × 9.5 میلی‌متر
وزن دستگاه
218 گرم
213 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 3+) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
فاقد استاندارد رسمی
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
اگر ملاک شما گوشی سبک‌تر و مهار آسان در جیب و دست باشد، Samsung M62 رضایت کامل شما را جلب می‌نماید. اما در صورتی که استحکام فریم و متریال ضدضربه اولویت نخست است، ساختار بدنه Samsung M51 خیال کاربر را در استفاده‌های روزمره بدون قاب محافظ آسوده‌تر می‌سازد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
اندازه و مساحت نمایشگر
6.7 اینچ (مساحت: 108.4 سانتی‌متر مربع)
6.7 اینچ (مساحت: 108.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
Super AMOLED
Super AMOLED Plus
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 393 ppi
2400×1080 393 ppi
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Samsung M62 کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Samsung M51 با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
ترکیب دوربین‌های پشتی
5MP (Macro) + 5MP (Depth) + 12MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
5MP (Macro) + 5MP (Depth) + 64MP (WIDE) + 12MP (Ultrawide)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
32MP
32MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Samsung M62 دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Samsung M51، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
تراشه اصلی (Chipset)
Samsung Exynos 9825 (معماری 7 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
Qualcomm Snapdragon 730G (معماری 8 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Mali-G76 MP12
8 هسته‌ای GPU: Adreno 618
سیستم‌عامل پایه
اندروید 11 One UI 3.1
اندروید 10
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه مرکزی Samsung M62 برای کاربری‌های سنگین و بازی‌های سه‌بعدی سنگین آزادی عمل پردازشی بالایی فراهم می‌کند. در طرف مقابل، پایداری بدون افت عملکرد پس از ساعت‌ها کار مداوم، نقطه قوت اصلی مهندسی سخت‌افزار Samsung M51 است.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
ظرفیت باتری
7000 میلی‌آمپر ساعت
7000 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
25 وات
25 وات
قابلیت شارژ معکوس
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
دارد (پاوربانک هوشمند) پاوربانک بی‌سیم/سیمی
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
مجموعه باتری و سیستم شارژ Samsung M62 با تمرکز بر توان ورودی بالا و تکنولوژی‌های منعطف تغذیه طراحی شده است. از سوی دیگر، خنک ماندن بدنه هنگام استفاده طولانی و بهره‌وری مصرف انرژی، عملکرد باثباتی را در باتری Samsung M51 ثبت کرده است.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Samsung M62
Samsung M51
پشتیبانی شبکه 5G
پشتیبانی تا 4G LTE
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Samsung M62 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Samsung M51، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید