مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra و شیائومی Xiaomi Poco X7

Xiaomi Poco F9 Ultra
Xiaomi Poco X7
2,375 بازدید
قیمت
بازار ایران
217,800,000 تا 226,600,000 تومان
55,000,000 تا 74,800,000 تومان
بین المللی
$990-$1,030
$250-$340
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, 78, SA, NSA, 2, 48, 26
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, SUB6, 2
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از Xiaomi Poco X7 بهتر است.
طبق بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که هر دوی این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G هستند که کاملا مشابه اند. اما بعضی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به ذکر است که درمجموع نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از گوشی Xiaomi Poco X7 بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 و 48 و 66 پشتیبانی می کنند. ولی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای باند 26 نیز هست. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از Xiaomi Poco X7 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA و 2 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای باند 78 و 48 و 26 و گوشی Xiaomi Poco X7 دارای باند SUB6 نیز هستند. در کل باندهای 5G گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از Xiaomi Poco X7 بهتر است.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۵, ۱۰ شهریور
۱۴۰۳, ۲۰ دی
در ۱۰ شهریور ۱۴۰۵ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۰ دی ۱۴۰۳ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra در ۱۰ شهریور ۱۴۰۵ می باشد که تقریبا 1 سال بعد از گوشی Xiaomi Poco X7 در ۲۰ دی ۱۴۰۳ به بازار آمده است و جدیدتر است.
بدنه
163.5 × 77.9 × 8.7 میلی متر ( 6.38 × 3.04 × 0.34 اینچ )
عریض تر
162.3 × 74.4 × 8.4 میلی متر ( 6.33 × 2.9 × 0.33 اینچ )
235 گرم ( 8.29 اونس)
185.5 گرم ( 6.54 اونس)
سبک تر
جلو شیشه ای (Gorilla Glass 7i),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب پلاستیک یا پلیمر سیلیکون plastic back or silicone polymer back (eco leather),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP68/IP69 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min)
بهتر
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار و آب (قابلیت غوطه‌وری تا عمق ۱.۵ متر به مدت ۳۰ دقیقه)
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco X7 ساختار بهتری از Xiaomi Poco F9 Ultra دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra برابر با 163.5 × 77.9 × 8.7 میلی متر و گوشی Xiaomi Poco X7 برابر 162.3 × 74.4 × 8.4 میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 حدودا 1.2 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 حدودا 3.5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 حدودا 0.3 میلیمتر بیشتر است که ضخامت نسبتا بیشتری دارد.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 تقریبا 49.5 گرم سنگین تر است که سنگینی آن موقع در دست گرفتن، کاملا احساس می شود. به همین نسبت، دست شما زودتر خسته خواهد شد.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از شیشه ای (Gorilla Glass 7i) و گوشی Xiaomi Poco X7 از Gorilla Glass Victus 2 است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Xiaomi Poco X7 از پلاستیک یا پلیمر سیلیکون plastic back or silicone polymer back (eco leather)، و جنس قابXiaomi Poco F9 Ultra از آلومینیوم (aluminum) و Xiaomi Poco X7 هم پلاستیکی (plastic) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از شیائومی Xiaomi Poco X7 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با حالت IP68/IP69 dust tight and water resistant (immersible up to 1.5m for 30 min) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco X7 با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار و آب (قابلیت غوطه‌وری تا عمق ۱.۵ متر به مدت ۳۰ دقیقه) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra است.
صفحه نمایش
AMOLED, روشنایی 2200 nits, حداکثر روشنایی 4500 nits, 185 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
AMOLED, روشنایی 1200 nits, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR10+
6.9 اینچ, 116.6 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 91.6%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.9%~ )
2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ)
2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 446~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Corning Gorilla Glass 7i, Mohs level 5
Corning Gorilla Glass Victus, Always-on display
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است. نوع صفحه نمایش هر دو گوشی AMOLED می باشد. ولی مشخصات دیگر گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra که AMOLED, روشنایی 2200 nits, حداکثر روشنایی 4500 nits, 185 Hz, HDR10+, 68000 می باشد، باعث شده تا بهتر از صفحه نمایش Xiaomi Poco X7 با مشخصات AMOLED, روشنایی 1200 nits, حداکثر روشنایی 3000 nits, 120 Hz, HDR10+ باشد.
شفافیت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra به مراتب بهتر از Xiaomi Poco X7 است که باعث حس بهتری موقع تماشای فیلم و بازی می شود.اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra تقریبا 6.9 اینچ است که حدودا 0.23 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco X7 است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra تقریبا 116.6 سانتیمتر مربع است که حدودا 9.2 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Poco X7 است و اختلاف آنقدری زیاد است که براحتی قابل مشاهده باشد.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Poco X7 برابر 2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 446~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco F9 Ultra با 2608 × 1200 پیکسل, نسبت(Ratio) 19.5:9, چگالی 416~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 16, HyperOS 3)
بروزتر
اندروید (Android 14, HyperOS)
Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر)
کارایی بهتر
Mediatek Dimensity 7300 Ultra (4 نانومتر)
هشت هسته(Octa-Core)
[ 2× 4.6 GHz Oryon V3 Phoenix L, 6× 3.62 GHz Oryon V3 Phoenix M ]
هسته اصلی قوی تر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.5 GHz Cortex A78, 4× 2 GHz Cortex A55 ]
Adreno 840
کارایی بیشتر
Mali-G615 MC2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra که اندروید (Android 16, HyperOS 3) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco X7 با اندروید (Android 14, HyperOS) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با داشتن چیپست Qualcomm SM8850-AC Snapdragon 8 Elite Gen 5 (3 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco X7 با Mediatek Dimensity 7300 Ultra (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با فرکانس 4.6 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 2.1 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco X7 بسیار بهتر عمل می کند.در مورد پردازنده گرافیکی آن ها نیز باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با داشتن پردازنده گرافیکی Adreno 840 عملکرد بهتری نسبت به پردازنده گرفیکی Mali-G615 MC2 در گوشی Xiaomi Poco X7 دارد.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 دارد.
حافظه
256GB 12GB RAM
512GB 16GB RAM
1024GB 16GB RAM
ظرفیت بیشتر
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 12GB RAM
UFS 4.1
سرعت انتقال اطلاعات بهتر
UFS 2.2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. برای این دو گوشی، تنوع حافظه از لحاظ تعداد، یکی است و هر دو دارای 3 مدل مختلف هستند. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 16GB RAM و 1024GB 16GB RAM گوشی Xiaomi Poco X7 دارای مدل های 128GB 8GB RAM و 256GB 8GB RAM و 512GB 12GB RAM می باشند. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco X7 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که برای گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra استاندارد UFS 4.1 نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 با استاندارد UFS 2.2 عملکرد بهتری دارد.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 120 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.75"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 17 mm, 0.61µm, 1/2.88"
سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR, color spectrum sensor
امکانات بهتر
LED flash, panorama, HDR
8K@30fps, 4K@60fps, 4K@30fps, 1080p@240fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, HDR10+, 1080p@960fps, gyro-EIS
کیفیت بهتر
4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS, 4K@24fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Poco X7 با دوربین سه تایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.5, 26 mm, OIS, PDAF, 0.8µm, 1/1.95"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(periscope telephoto), f/3, 120 mm, OIS, PDAF, 0.64µm, 1/2.75"
50 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.4, ˚102, 17 mm, 0.61µm, 1/2.88"
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra قابلیت color spectrum sensor را نیز دارد. با این اوصاف امکانات دوربین Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از Xiaomi Poco X7 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@120fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps و gyro-EIS است گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت 8K@30fps و 4K@60fps و 1080p@240fps و HDR10+ و 1080p@960fps گوشی Xiaomi Poco X7 کیفیت OIS و 4K@24fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از Xiaomi Poco X7 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 دارد.
دوربین سلفی
تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
دوربین به مراتب بهتر
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/4.0"
HDR
امکانات بهتر
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
1080p@60fps, 1080p@30fps
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با دوربین سلفی تکی
32 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.64µm, 1/3.44"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco X7 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 25 mm, 0.7µm, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra دارای HDR است. با این اوصاف امکانات دوربین سلفی Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از Xiaomi Poco X7 می باشد.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی هر دو گوشی 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت 4K@30fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر از Xiaomi Poco X7 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
صدای بهتر
دارد، با بلندگوهای استریو
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n
5.0, LHDC, Auracast, ASHA, MIHC, 6.0, A2DP, LE, aptX Adaptive
تکنولوژی بهتر
5.4, LHDC, LE, A2DP
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, NavIC, GPS
تنوع بیشتر
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد
دارد
USB
USB 0 OTG, USB 3.2 Type-C
مناسب تر
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای Wi-Fi Direct و dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra قابلیت Wi-Fi 802.11 6/7/a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Poco X7 قابلیت Wi-Fi 802.11 6/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از گوشی Xiaomi Poco X7 بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra بلوتوث نوع 5.0, LHDC, Auracast, ASHA, MIHC, 6.0, A2DP, LE, aptX Adaptive که از گوشی Xiaomi Poco X7 با بلوتوث نوع 5.4, LHDC, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra نوع NavIC را نیز پشتیبانی می کند. واضح است که GPS گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از گوشی Xiaomi Poco X7 بهتر است. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 0 OTG استفاده می کنند. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra درگاه USB 3.2 Type-C گوشی Xiaomi Poco X7 درگاه USB 2 Type-C را نیز پشتیبانی می کند. پس اتصال USB گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از گوشی Xiaomi Poco X7 بهتر است. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Poco X7 را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Poco X7 نسبت به Xiaomi Poco F9 Ultra بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و proximity(مجاورت) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra حسگر اثر انگشت(در زیر صفحه ، اولتراسونیک) گوشی Xiaomi Poco X7 حسگر اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) را نیز پشتیبانی می کند.
باطری
8050 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 100W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
PPS
شارژ برعکس 27W
شارژ برعکس بی سیم 22.5W
شارژر بهتر
Fast charging (شارژ سریع) 45W
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به Xiaomi Poco X7 بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra برابر 8050 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 برابر 5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra با 8050 میلی آمپر، حدودا 2940 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از نوع Fast charging (شارژ سریع) 100W
Fast wireless charging (شارژ سریع بی سیم) 50W
USB Power Delivery 3.0
Quick Charge 3+
PPS
شارژ برعکس 27W
شارژ برعکس بی سیم 22.5W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Poco X7 هم Fast charging (شارژ سریع) 45W می باشد. میشه گفت شارژر گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از شارژر گوشی Xiaomi Poco X7 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco F9 Ultra نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco X7 مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
گیلاسی تیره
مشکی
سبز
نقره ای
تنوع رنگ بیشتر
26077PC53G
24095PCADG
SAR
1.09 W/kg (سر), 1.06 W/kg (بدن)
0.99 W/kg (سر), 0.99 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که هر دو گوشی دارای رنگ مشکی هستند. گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra رنگ گیلاسی تیره را هم دارد. گوشی Xiaomi Poco X7 رنگ سبز و نقره ای را نیز دارد.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco F9 Ultra از Xiaomi Poco X7 بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco F9 Ultra و Xiaomi Poco X7 در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco F9 Ultra یا Xiaomi Poco X7