مقایسه گوشی های شیائومی Xiaomi Poco M8 و شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G

Xiaomi Poco M8
Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G
3,955 بازدید
قیمت
بازار ایران
63,860,000 تا 76,220,000 تومان
76,220,000 تا 87,550,000 تومان
بین المللی
$310-$370
$370-$425
شبکه ها
تکنولوژی
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM / HSPA / LTE / 5G
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
HSDPA 850 / 900 / 1700(AWS) / 1900 / 2100 / 800
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 18, 19, 20, 26, 28, 38, 40, 41, 42, 48, 66, 71
1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 13, 17, 18, 19, 20, 26, 28, 32, 38, 40, 41, 42, 48, 66
تنوع پهنای باند بیشتر
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 71, 48, 26
1, 3, 5, 7, 8, 20, 28, 38, 40, 41, 66, 77, SA, NSA, 2, 12, 48, 26
5G
LTE
HSPA
5G
LTE
HSPA
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، آنتن دهی گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G از Xiaomi Poco M8 بهتر است.
با بررسی تخصصی بین باندهای این دو گوشی، جالب است بدانید که جفت این گوشی ها دارای تکنولوژی GSM / HSPA / LTE / 5G می باشند که کاملا شبیه به هم است. ولی برخی باندهای آن ها متفاوت است که در ادامه به آن می پردازیم. لازم به توضیح است که در کل نوع باندهای آنتن گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G از گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر است
در مورد باندهای 2G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها GSM 850 و 900 و 1800 و 1900 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 2G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 3G این گوشی ها خوب است بدانید که دقیقا مانند یکدیگرند و از باندها HSDPA 850 و 900 و 1700(AWS) و 1900 و 2100 و 800 پشتیبانی می کنند. در کل باندها 3G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
در مورد باندهای 4G هر دو از باند های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 8 و 18 و 19 و 20 و 26 و 28 و 38 و 40 و 41 و 42 و 48 و 66 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 71 و گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G دارای باند 12 و 13 و 17 و 32 نیز هستند. در کل باندهای 4G گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G از Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد باندهای 5G هر دو از باند های 1 و 3 و 5 و 7 و 8 و 20 و 28 و 38 و 40 و 41 و 66 و 77 و SA و NSA و 2 و 48 و 26 پشتیبانی می کنند.گوشی Xiaomi Poco M8 دارای باند 71 و گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G دارای باند 12 نیز هستند. در کل باندهای 5G هر دو گوشی عملکرد مشابهی دارند.
با اطلاعاتی که از این گوشی ها وجود داره میشه گفت که سرعت شبکه ای هر دو گوشی با هم برابر است.
انتشار
۱۴۰۴, ۱۸ دی
۱۴۰۳, ۲۱ دی
در ۱۸ دی ۱۴۰۴ وارد بازار شده است.
جدیدتر
در ۲۶ دی ۱۴۰۳ وارد بازار شده است.
تاریخ انتشار گوشی Xiaomi Poco M8 در ۱۸ دی ۱۴۰۴ می باشد که تقریبا 11 ماه بعد از گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G به بازار آمده است و تقریبا جدیدتر است.
بدنه
164 × 75.4 × 7.4 میلی متر ( 6.4 × 2.94 × 0.29 اینچ )
عریض تر
162.5 × 74.7 × میلی متر ( 6.34 × 2.91 × 0 اینچ )
178 گرم ( 6.28 اونس)
سبک تر
205 g or 210 g (7.23 oz) گرم ( 7.23 اونس)
جلو شیشه ای (Glass),
عقب پلاستیکی (plastic),
قاب دور پلاستیکی (plastic)
جلو Gorilla Glass Victus 2,
عقب شیشه ای (Gorrila Glass 7i),
قاب دور آلومینیوم (aluminum)
جذاب تر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets)
IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه)
بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد گوشی Xiaomi Poco M8 ساختار بهتری از Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G دارد.
حال می خواهیم کمی در مورد بدنه این گوشی ها صحبت کنیم. ابعاد گوشی Xiaomi Poco M8 برابر با 164 × 75.4 × 7.4 میلی متر و گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G برابر 162.5 × 74.7 × میلی متر است.
همانطور که می بینید ارتفاع گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G حدودا 1.5 میلیمتر بیشتر است که اختلاف آنقدر کم است که به چشم نمی آید. در مورد عرض نیز گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G حدودا 0.7 میلیمتر بیشتر است که اختلاف بسیار ناچیز است که می توان آن را نادیده گرفت. ضخامت گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G حدودا 7.4 میلیمتر بیشتر است که خیلی ضخیم تر است.
اما در مورد وزن این گوشی های باید بگوییم که گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 27 گرم سنگین تر است که اختلاف وزن آن ها تقریبا محسوس است. و دست شما کمی بیشتر خسته می شود.
اگر بخواهیم در مورد جنس این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که جنس جلوی گوشی Xiaomi Poco M8 از شیشه ای (Glass) و گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G از Gorilla Glass Victus 2 است. جنس پشت گوشی Xiaomi Poco M8 ،پلاستیکی (plastic) و گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G از شیشه ای (Gorrila Glass 7i)، و جنس قابXiaomi Poco M8 از پلاستیکی (plastic) و Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G هم آلومینیوم (aluminum) می باشد.با توجه به اطلاعات در دسترس، در مجموع جنس بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بهتر از شیائومی Xiaomi Poco M8 می باشد.
بطور تخصصی از لحاظ مقاومت بدنه نیز، با اطلاعاتی که در دسترس می باشد، می توان گفت گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با حالت IP68 مقاوم در برابر گرد و غبار / آب (تا 1.5 متر و مدت 30 دقیقه) مقاومت بهتری نسبت به بدنه گوشی Xiaomi Poco M8 با حالت IP66 dust tight and water resistant (high pressure water jets) دارد.
با این توضیحات می توانیم بگوییم که بصورت کلی بدنه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G است.
صفحه نمایش
AMOLED, حداکثر روشنایی 3200 nits, 120 Hz, HDR10+, 68000
بهتر
تک سیم کارته ( Nano-SIM + Nano-SIM )
6.77 اینچ, 110.9 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 89.7%~ )
بزرگ تر
6.67 اینچ, 107.4 سانتیمتر مربع ( نسبت صفحه به بدنه 88.5%~ )
2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ)
2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 446~ ppi(پیکسل در اینچ)
وضوح تصویر بهتر
Corning Gorilla Glass Victus
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، صفحه نمایش Xiaomi Poco M8 نسبت به Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G کیفیت بهتری دارد.
نوبت به صفحه نمایش ها می رسد. جایی که می تواند تصمیم شما را برای خریدن یا نخریدن یک گوشی، تغییر دهد. ابطحی شاپ بطور تخصصی بین بیش از 1000 مدل گوشی، صفحه نمایش این دو گوشی رو مورد بررسی قرار داده است.
اندازه صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 6.77 اینچ است که حدودا 0.1 اینچ بزرگتر از گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G است و اختلاف به راحتی دیده نمی شود.
نکته ی بعدی در مورد صفحه نمایش گوشی ها، مساحت آن هاست.شاید برای خیلی ها مهم نباشد، اما خوب است بدانید که مساحت صفحه نمایش گوشی Xiaomi Poco M8 تقریبا 110.9 سانتیمتر مربع است که حدودا 3.5 سانتیمتر مربع بزرگتر از گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G است و اختلاف کمی زیاد است.
وضوح تصویر یا همان رزولیشن(resolution) گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G برابر 2712 × 1220 پیکسل, نسبت(Ratio) 20:9, چگالی 446~ ppi(پیکسل در اینچ) است که از گوشیXiaomi Poco M8 با 2392 × 1080 پیکسل, نسبت(Ratio) -, چگالی 388~ ppi(پیکسل در اینچ) بالاتر است و دقت بالاتری دارد.
بطور کلی در مورد صفحه نمایش های این دو گوشی می توان گفت صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G به مراتب از صفحه نمایش گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بستر (Platform)
اندروید (Android 15, HyperOS 2)
بروزتر
اندروید (Android 14, HyperOS)
Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر)
Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 نانومتر)
کارایی بهتر
هشت هسته(Octa-Core)
[ 4× 2.4 GHz Cortex A78, 4× 1.8 GHz Cortex A55 ]
هشت هسته(Octa-Core)
[ 1× 2.5 GHz Cortex A720, 3× 2.4 GHz Cortex A720, 4× 1.8 GHz Cortex A520 ]
هسته اصلی قوی تر
Adreno 710
Adreno 710
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، ساختار پردازشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 کیفیت بهتری دارد.
در این قسمت، میخواهیم پلتفرم های این دو گوشی را بطور تخصصی و دقیق بررسی کنیم.. ابتدا نگاهی به سیستم عامل های این دو گوشی می اندازیم. همانطور که می دانید، برخی از سیستم عامل ها از لحاظ کارایی قابل مقایسه دقیق نیستند، مثل اندروید با iOS. با این حال بررسی ما نشان می دهد که سیستم عامل گوشی Xiaomi Poco M8 که اندروید (Android 15, HyperOS 2) است، از سیستم عامل گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با اندروید (Android 14, HyperOS) عملکرد قابل قبول تری دارد. بخش مهم بعدی، چیپست(Chipset) است که گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با داشتن چیپست Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 نانومتر) از چیپست گوشی Xiaomi Poco M8 با Qualcomm SM6475-AB Snapdragon 6 Gen 3 (4 نانومتر) قدرت بیشتری دارد.
اگر بخواهیم در مورد پردازنده(CPU) گوشی ها صحبت کنیم، می توانیم آن ها را از دو جنبه مورد ارزیابی قرار دهیم. جنبه اول، تعداد هسته های هر پردازنده است که در اینجا هر دو گوشی 8 هسته دارند.جنبه دوم، فرکانس پردازنده است. گزینه ای که قدرت پردازشگر گوشی ها را نشان می دهد. در این قسمت، بهترین هسته با بالاترین فرکانس را برای مقایسه انتخاب می کنیم. هسته اصلی گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با فرکانس 2.5 گیگاهرتزی، با اختلاف حدودا 0.1 از هسته اصلی گوشی Xiaomi Poco M8 بهتر عمل می کند. در مورد پردازده گرافیکی این گوشی ها، هر دو از پردازنده Adreno 710 بهره می برند که برای اجرای بهتر برنامه ها و بازی ها کمک می کند.
در کل میشه گفت، پلتفرم گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G کارایی بهتری نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
حافظه
microSDXC (شیار اشتراکی)
مناسب تر
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
512GB 8GB RAM
تنوع بیشتر
256GB 8GB RAM
256GB 12GB RAM
512GB 12GB RAM
ظرفیت بیشتر
UFS 2.2
UFS 2.2
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، بطور کلی حافظه و رم گوشی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بهتر است.
حال میخواهیم گوشی ها را از لحاظ حافظه داخلی و رم بررسی کنیم.بررسی را در دو بخش انجام می دهیم. بخش اول، تنوع حافظه است که دست شما را برای خرید مدل انتخابی بازتر می گذارد. هر دو دارای مدل های 256GB 8GB RAM می باشند. گوشی Xiaomi Poco M8 دارای مدل های 128GB 6GB RAM و 128GB 8GB RAM و 512GB 8GB RAM گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G دارای مدل های 256GB 12GB RAM و 512GB 12GB RAM نیز است. همانطور که می بینید، گوشی Xiaomi Poco M8 تعداد 1 مدل بیشتر دارد. از لحاظ ظرفیت نیز با توجه به بالاترین مدل هر گوشی، ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G از ظرفیت حافظه گوشی Xiaomi Poco M8 بالاتر است. و نکته ی آخر در مورد حافظه ها، استاندارد آن هاست که هر دو گوشی دارای استاندارد UFS 2.2 هستند و سرعت انتقال داده ی یکسانی دارند.
با این توضیحات می تونیم بگیم که در مجموع حافظه گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 به مراتب بهتر از گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G می باشد.
دوربین
دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
سه تایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, Omnidirection PDAF, 0.56µm, 1/1.4"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
LED flash, panorama, HDR
LED flash, panorama, HDR
4K@30fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps
4K@30fps, 1080p@120fps, 1080p@60fps, 1080p@30fps, OIS, gyro-EIS, 4K@24fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در ادامه به بررسی دقیق و تخصصی دوربین های این دو گوشی از بین بیش از 2000 مدل دوربین در سایت ابطحی شاپ می پردازیم عملکرد دوربین برای بسیار از کاربران اهمیت ویژه ای دارد. با توجه به اطلاعاتی که از سایت تخصصی و معتبر GSMArena.com(جی اس ام)، در دست داشتیم.گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با دوربین سه تایی
200 مگاپیکسل(WIDE), f/1.7, 23 mm, OIS, Omnidirection PDAF, 0.56µm, 1/1.4"
2 مگاپیکسل(Macro), f/2.4
8 مگاپیکسل(Ultrawide), f/2.2, ˚120, 15 mm, 1.12µm, 1/4.0"
توانایی بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین دوتایی
50 مگاپیکسل(WIDE), f/1.8, PDAF, 0.61µm, 1/2.88"
0.08 مگاپیکسل(auxiliary lens)
دارد. امکانات دوربین هر دو گوشی LED flash و panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین هر دو گوشی 4K@30fps و 1080p@60fps و 1080p@30fps است گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G کیفیت 1080p@120fps و OIS و gyro-EIS و 4K@24fps را نیز پشتیبانی می کند. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین ،فیلم ها و عکس های گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G کیفیت بهتری از دوربین گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
دوربین سلفی
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.7µm, 1/4.0"
دوربین به مراتب بهتر
panorama, HDR
panorama, HDR
1080p@60fps, 1080p@30fps
کیفیت بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات و کیفیت دوربین سلفی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
در مورد دوربین های سلفی هم، گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 21 mm, 0.7µm, 1/4.0"
قدرت بیشتری نسبت به گوشی Xiaomi Poco M8 با دوربین سلفی تکی
20 مگاپیکسل(WIDE), f/2.2, 1/4.0"
دارد. امکانات دوربین سلفی هر دو گوشی panorama و HDR است و هیچ اختلافی ندارند.
کیفیت فیلمبرداری دوربین سلفی گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G هم کیفیت 1080p@60fps و 1080p@30fps را دارد. با این اوصاف کیفیت فیلمبرداری سلفی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بهتر از Xiaomi Poco M8 است. در مجموع می توان گفت دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G کیفیت بهتری از دوربین سلفی گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 دارد.
صدا
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)
با بلندگوهای استریو (with Dolby Atmos)

24-bit/192kHz Hi-Res audio

24-bit/192kHz Hi-Res & Hi-Res wireless audio
مناسب تر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، خروجی صدای Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 با کیفیت تر است.
ارتباطات
Wi-Fi Direct, dual-band, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n
پشتیبانی از پهنای باند بهتر
dual-band, Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n
5.1, A2DP, LE
تکنولوژی بهتر
5.4, LE, A2DP
GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
دارد , GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS, GPS
NFC
دارد , وابسته به بازار / منطقه
دارد , وابسته به بازار / منطقه
USB
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
USB 2 Type-C, USB 0 OTG
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، امکانات ارتباطی Xiaomi Poco M8 نسبت به Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G مناسب تر است.
بخش بعدی برای بررسی، ارتباطات این دو گوشی است. ابطحی شاپ بصورت تخصصی این بخش را نیز مورد بررسی قرار داده است. در مورد ارتباطات بیسیم یا همان WLAN هر دو گوشی دارای dual-band هستند. گوشی Xiaomi Poco M8 قابلیت Wi-Fi Direct و Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G قابلیت Wi-Fi 802.11 6/6e/a/ac/b/g/n را نیز پشتیبانی می کند. همانطور که می بینید، امکانات بیسیم گوشی Xiaomi Poco M8 از گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بیشتر است.
در مورد بلوتوث هم گوشی Xiaomi Poco M8 بلوتوث نوع 5.1, A2DP, LE که از گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G با بلوتوث نوع 5.4, LE, A2DP عملکرد بهتری دارد. GPS یا مکان نمای مشترک هر دو گوشی معمولی و GLONASS و GALILEO و BDS و QZSS و GPS می باشد. هر دو گوشی NFC هم دارند. هر دو گوشی Infrared هم دارند. هر دو گوشی رادیو هم دارند. در مورد اتصال USB که کابل شارژر هم معمولا از این اتصال استفاده می کند هر دو گوشی از اتصال USB 2 Type-C و USB 0 OTG استفاده می کنند. در مجموع در مورد ارتباطات این گوشی های می توانیم بگوییم که گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 ارتباطات بیشتری نسبت به شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G را پشتیبانی می کند.
امکانات
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
compass(قطب نما)
اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری)
accelerometer (شتاب سنج)
gyro(ژیروسکوپ)
proximity(مجاورت)
compass(قطب نما)
حسگرهای کاراتر
Virtual proximity sensing
امکانات بهتر
Circle to Search
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد، حسگرها و قابلیت های اضافه تر Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G نسبت به Xiaomi Poco M8 بهتر است.
بخش دیگری که به کارا بودن گوشی کمک بسیار می کند، حسگر ها هستند جایی که این گوشی ها دارای حسگرهای مشترک اثر انگشت(زیر صفحه نمایش، نوری) و accelerometer (شتاب سنج) و gyro(ژیروسکوپ) و compass(قطب نما) هستند. گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G حسگر proximity(مجاورت) را نیز پشتیبانی می کند. قابلیت ها دیگر ایم گوشی ها عبارت است از Virtual proximity sensing برای گوشی Xiaomi Poco M8 .Circle to Search برای گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G .
باطری
5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی
باطری بهتر
ظرفیت بیشتر
5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی
Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W
Fast charging (شارژ سریع) 120W
شارژر بهتر
بررسی تخصصی ابطحی شاپ نشان می دهد در مجموع باطری و شارژر Xiaomi Poco M8 نسبت به Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بهتر است.
می رسیم به یکی از مهمترین بخش های مقایسه یعنی باطری. ابطحی شاپ باطری این دو گوشی را بصورت کاملا تخصصی بررسی کرده است. باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 برابر 5520 mAh(میلی آمپر), Si/C Li-Ion, غیرقابل جابجایی و گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G برابر 5110 mAh(میلی آمپر), Li-Po, غیرقابل جابجایی هستند.جاییکه باطری گوشی Xiaomi Poco M8 با 5520 میلی آمپر، حدودا 410 میلی آمپر بیشتر از باطری گوشی Xiaomi Poco M8 ظرفیت داره. ولی بخاطر نوع باطری، گوشی Xiaomi Poco M8 کمی بهتره.شارژر گوشی Xiaomi Poco M8 از نوع Fast charging (شارژ سریع) 45W
شارژ برعکس 15W است. نوع شارژر گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G هم Fast charging (شارژ سریع) 120W می باشد.
با بررسی تخصصی بین باطری این دو گوشی، بطور کلی شارژر و باطری گوشی شیائومی Xiaomi Poco M8 نسبت به گوشی شیائومی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G مناسب تر است.
سایر اطلاعات
مشکی
سبز
نقره ای
تاریک نیمه شب
طلای شنی
بنفش اسطوخودوس
25118PC98G
24115RA8EG
0.99 W/kg (سر), 1.0 W/kg (بدن)
اگر بخواهیم درباره رنگ های این گوشی ها صحبت کنیم، باید بگوییم که گوشی Xiaomi Poco M8 شامل رنگ مشکی و سبز و نقره ای می باشد. گوشی Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G دارای رنگ تاریک نیمه شب و طلای شنی و بنفش اسطوخودوس است.
نتیجه مقایسه
سایت ابطحی شاپ با بررسی تخصصی بیش از 1000 گوشی، و بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که، گوشی Xiaomi Poco M8 از Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G بهتر می باشد.

برای مشاهده مشخصات دقیق گوشی ها، می توانید به صفحه های رسمی Xiaomi Poco M8 و Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G در GSMArena مراجعه کنید.
مطالب مرتبط
مقایسه های Xiaomi Poco M8 یا Xiaomi Redmi Note 14 Pro+ 5G