خانه / مقایسه / شیائومی Poco M7 با شیائومی Poco C75
۶,۹۲۴ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M7 با شیائومی Poco C75

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M7

از ۲۹,۲۹۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco C75

از ۲۵,۰۷۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M7

Xiaomi Poco M7

+ توان پردازشی و چیپست قدرتمندتر برای بازی و برنامه‌های سنگین
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
- ظرفیت و دوام شارژ باتری ضعیف‌تر نسبت به مدل مقابل

Xiaomi Poco C75

+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ طول عمر و شارژدهی مطلوب‌تر باتری بر اساس تست‌های تخصصی
+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- عملکرد پردازنده در بارهای کاری سنگین ضعیف‌تر از مدل مقابل است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M7
|
Poco C75
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M7
Poco C75
قیمت حدودی بازار
29,290,000 تا 33,770,000 تومان
25,070,000 تا 29,020,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
از منظر نسبت کارایی به قیمت، Poco M7 با ارائه کانفیگ سخت‌افزاری استاندارد در بازه قیمتی خود، رضایت بالاتری جلب می‌نماید. با این وجود، پایداری محبوبیت برند Poco C75 موجب شده تا خریداران هنگام فروش مجدد با افت ارزش کمتری روبرو شوند که مزیتی چشمگیر در بازار ایران است.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M7
Poco C75
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
171.9 × 77.8 × 8.2 میلی‌متر
171.9 × 77.8 × 8.2 میلی‌متر
وزن دستگاه
205.4 گرم
204 گرم سبک‌تر و ارگونومیک‌تر
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP53, dust and splash resistant
فاقد استاندارد رسمی
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
در بخش بدنه، Poco M7 با ظرافت در طراحی فریم و ضخامت کم، حس یک محصول مینیمال و ارگونومیک را دارد. از طرف دیگر، Poco C75 با متریال سنگین‌تر اما قرص و محکم، حس دوام و چگالی مهندسی بالایی دارد که مقاومت شایان توجهی در تست‌های ضربه ارائه می‌دهد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M7
Poco C75
اندازه و مساحت نمایشگر
6.88 اینچ (مساحت: 112.4 سانتی‌متر مربع)
6.88 اینچ (مساحت: 112.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
IPS LCD (120Hz)
IPS LCD (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
1640×720 260 ppi
1640×720 260 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
600 نیت
600 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
نمایشگر Poco M7 به لطف پاسخ لمسی بالا و حرکات روان فریم‌ها، استاندارد بالایی از تجربه کاربری مدرن را به تصویر می‌کشد. در آن سو، Poco C75 وفاداری خیره‌کننده‌ای به تنالیته واقعی رنگ‌ها داشته و تجربه‌ای خستگی‌ناپذیر برای مطالعه شبانه رقم می‌زند.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M7
Poco C75
ترکیب دوربین‌های پشتی
50MP (WIDE)
50MP (WIDE) + 0.08MP (auxiliary lens) ماژول‌های متنوع‌تر
لرزشگیر و زوم اپتیکال
فاقد OIS
فاقد OIS
دوربین سلفی
8MP
13MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Poco M7 دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco C75، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M7
Poco C75
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2 (معماری 4 نانومتری) قدرت پردازش بالاتر
Mediatek Helio G81 Ultra (معماری 12 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 613
8 هسته‌ای GPU: Mali-G52 MC2
سیستم‌عامل پایه
اندروید 14, HyperOS
اندروید 14, HyperOS
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
اگر اولویت شما فریم‌ریت حداکثری در عناوین گرافیکی سنگین و دسترسی به رم بیشتر است، Poco M7 برتری فنی مشخصی دارد. در نقطه مقابل، Poco C75 با معماری متوازن و هماهنگی عمیق هسته‌ها، بازدهی انرژی فوق‌العاده‌ای به همراه مدیریت گرمایی پایدار ارائه می‌دهد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M7
Poco C75
ظرفیت باتری
5160 میلی‌آمپر ساعت
5160 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
18 وات
18 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
توان شارژدهی باتری Poco M7 در استفاده‌های پرمصرف مانند اتصال مداوم دیتا رضایت‌بخش است و با آداپتور پرتوان سریع شارژ می‌شود. در نقطه مقابل، مصرف استندبای بسیار ناچیز Poco C75 تضمین می‌کند که در طول شب کمترین افت درصدی را شاهد باشید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M7
Poco C75
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
پشتیبانی تا 4G LTE
امنیت بیومتریک
کنار گوشی
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
انعطاف‌پذیری ارتباطی Poco M7 در اتصال به رایانه‌ها و انتقال پرسرعت دیتا یک مزیت کاربری ارزشمند است. از سوی دیگر، هماهنگی سخت‌افزار با قابلیت‌های امنیتی در Poco C75، حفاظت از داده‌ها و پرداخت‌های دیجیتال امن را تضمین می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید