خانه / مقایسه / شیائومی Poco M7 Pro 5G با شیائومی Xiaomi Note 14 5G (China)
۳۳,۷۶۰ بازدید

مقایسه شیائومی Poco M7 Pro 5G با شیائومی Xiaomi Note 14 5G (China)

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco M7 Pro 5G

از ۴۲,۷۵۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Xiaomi Note 14 5G (China)

از ۴۰,۶۴۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco M7 Pro 5G

Xiaomi Poco M7 Pro 5G

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ دوربین اصلی با وضوح و ثبت جزئیات بالاتر در شرایط مختلف نوری
+ کیفیت برتر دوربین سلفی برای ثبت پرتره و تماس ویدیویی
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Redmi Note 14 5G (China)

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ تجهیز به قابلیت‌های مدرن ارتباطی و اتصالات پرسرعت
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
- کیفیت خروجی دوربین اصلی در سطح پایین‌تری نسبت به مدل رقیب است
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco M7 Pro 5G
|
Xiaomi Note 14 5G (China)
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
قیمت حدودی بازار
42,750,000 تا 49,340,000 تومان
40,640,000 تا 42,220,000 تومان ارزان‌تر و اقتصادی
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
128 گیگابایت / رم 6 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
اگر فاکتور تعیین‌کننده شما دریافت حداکثر رم و حافظه با کمترین بودجه باشد، Poco M7 Pro 5G دست بالاتر را دارد. در نقطه مقابل، ارزش اسمی و نقدشوندگی بسیار سریع Xiaomi Note 14 5G (China) سبب می‌شود تا کاربر در هر زمان بتواند بدون چالش دستگاه خود را به نقدینگی تبدیل کند.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
162.4 × 75.7 × 8 میلی‌متر
162.4 × 75.7 × 8 میلی‌متر
وزن دستگاه
190 گرم
190 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Glass) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass 5) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP64 dust and water resistant
IP64 dust and water resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
خوش‌دستی و کاهش خستگی دست از ویژگی‌های برجسته Poco M7 Pro 5G در کاربری روزمره به شمار می‌رود. همزمان، Xiaomi Note 14 5G (China) با بهره‌گیری از محافظ‌های پیشرفته و مقاومت عالی در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار، ماندگاری فیزیکی بیشتری را در شرایط محیطی سخت تضمین می‌کند.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
OLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2400×1080 395 ppi
2400×1080 395 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
2100 نیت
2100 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco M7 Pro 5G کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Xiaomi Note 14 5G (China) با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Depth) + 50MP (WIDE)
2MP (Macro) + 50MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
دوربین سلفی
20MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
ماژول عکاسی در Poco M7 Pro 5G با گشودگی دیافراگم مناسب و سنسورهای منعطف، در ثبت عکس‌های شبانه و تفکیک نور عملکردی درخشان به نمایش می‌گذارد. در مقابل، سیستم تصویربرداری Xiaomi Note 14 5G (China) با پایداری بی‌رقیب لرزشگیر و پردازش طبیعی پوست، در ضبط ویدیوهای حرفه‌ای و ریلزهای شبکه‌های اجتماعی رقیبی ندارد.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
تراشه اصلی (Chipset)
Mediatek Dimensity 7025 Ultra (معماری 6 نانومتری)
Mediatek Dimensity 7025 Ultra (معماری 6 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: IMG BXM-8-256
8 هسته‌ای GPU: IMG BXM-8-256
سیستم‌عامل پایه
اندروید 14, HyperOS
اندروید 14, HyperOS
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه قدرتمند در کنار حافظه رم پرسرعت در Poco M7 Pro 5G، تضمین‌کننده نرخ فریم پایدار در بازی‌های حجیم و رندرینگ سریع است. در سمت دیگر، یکپارچگی اختصاصی سیستم‌عامل و پردازنده در Xiaomi Note 14 5G (China)، با بهینه‌سازی حداکثری مصرف انرژی، مدیریت حرارتی بسیار آرام و کارآمدی را به ارمغان می‌آورد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
ظرفیت باتری
5110 میلی‌آمپر ساعت
5110 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
45 وات
45 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
اگر امکاناتی نظیر شارژ معکوس برای سایر گجت‌ها و پر شدن سریع درصد باتری در اولویت است، Poco M7 Pro 5G انتخاب مطلوب‌تری است. در طرف مقابل، تخلیه بسیار یکنواخت و حفظ شارژ عالی در طول روزهای شلوغ کاری، نقطه قوت باتری بهینه Xiaomi Note 14 5G (China) به شمار می‌رود.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco M7 Pro 5G
Xiaomi Note 14 5G (China)
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
زیر صفحه نمایش، نوری
کنار گوشی
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
پشتیبانی از فناوری‌های نوین شبکه و شخصی‌سازی‌های گسترده در Poco M7 Pro 5G، نیازهای پیشرفته کاربران فنی را کاملاً برآورده می‌سازد. همزمان، اکوسیستم منظم و سادگی کاربری در Xiaomi Note 14 5G (China)، ارتباط سریع و بدون پیچیدگی با سایر گجت‌های هوشمند را تضمین می‌نماید.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

Xiaomi Note 14 5G (China) با Xiaomi Redmi Note 13 4G
Xiaomi Redmi Note 14 5G (China)
Xiaomi Note 14 5G (China)
vs
Xiaomi Redmi Note 13 4G
Xiaomi Redmi Note 13 4G
تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید