خانه / مقایسه / شیائومی Poco X6 با شیائومی Poco X6 4G
۹,۷۶۹ بازدید

مقایسه شیائومی Poco X6 با شیائومی Poco X6 4G

مقایسه تخصصی مشخصات فنی، عملکرد، دوربین و ارزش خرید

Samsung Galaxy S23
شیائومی

Poco X6

از ۷۲,۵۷۰,۰۰۰ تومان
Apple iPhone 13
شیائومی

Poco X6 4G

از ۷۲,۵۷۰,۰۰۰ تومان
نتیجه ارزیابی

خلاصه نقاط قوت و برنده مقایسه

ارزش خرید بالاتر: Poco X6

Xiaomi Poco X6

+ نمایشگر باکیفیت‌تر، وضوح بالاتر و بازخورد لمسی روان‌تر
+ ارزش خرید مطلوب و امکانات متعادل برای استفاده روزانه
- برخی ویژگی‌های مالتی‌مدیا می‌توانست نسبت به رقیب کامل‌تر باشد

Xiaomi Poco X6 4G

+ کیفیت ساخت بالاتر، متریال مرغوب‌تر و مقاومت بیشتر بدنه
+ پایداری و هماهنگی مطلوب سیستم‌عامل و بخش‌های سخت‌افزاری
- کیفیت و شفافیت نمایشگر در رده پایین‌تری نسبت به رقیب قرار دارد
تحلیل گرافیکی عملکرد

مقایسه قدرت و امتیاز بخش‌ها

Poco X6
|
Poco X6 4G
تحلیل این بخش

۱. قیمت، کانفیگ و ارزش بازار

بروزرسانی بازار آزاد
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
قیمت حدودی بازار
72,570,000 تا 91,040,000 تومان
72,570,000 تا 90,250,000 تومان
کانفیگ پایه (حافظه/رم)
256 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
256 گیگابایت / رم 8 گیگابایت
تحلیل کارشناسی ارزش خرید و قیمت:
با ارزیابی برچسب قیمتی، Poco X6 هزینه نهایی اقتصادی‌تری را به خریدار تحمیل می‌کند و بازدهی مناسبی به همراه دارد. از سوی دیگر، Poco X6 4G با پشتیبانی نرم‌افزاری طولانی و بازار قطعات در دسترس، در طول زمان استهلاک سرمایه‌ای کمتری را متوجه خریدار خود می‌سازد.

۲. طراحی و کیفیت ساخت بدنه

ارگونومی و استحکام
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
ابعاد بدنه (طول×عرض×ضخامت)
161.2 × 74.3 × 8 میلی‌متر
161.2 × 74.3 × 8 میلی‌متر
وزن دستگاه
181 گرم
181 گرم
جنس پشت و جلو
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass Victus) / پشت: پلاستیکی (plastic)
جلو: شیشه ای (Gorilla Glass Victus) / پشت: پلاستیکی (plastic)
گواهی مقاومت (IP)
IP54, dust and splash resistant
IP54, dust and splash resistant
بررسی خوش‌دستی و دوام فیزیکی:
طراحی فیزیکی Poco X6 احساس سبکی و خوش‌دستی بیشتری به انگشتان دست منتقل می‌کند و ارگونومی بهتری برای استفاده یک‌دستی دارد. در سوی دیگر، بدنه مهندسی‌شده Poco X6 4G با استانداردهای حفاظتی بالا و مقاومت فوق‌العاده در برابر خط و خش، کیفیت ساخت پریمیوم و بادوامی را به نمایش می‌گذارد.

۳. صفحه نمایش و تجربه بصری

وضوح و پویایی تصویر
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
اندازه و مساحت نمایشگر
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
6.67 اینچ (مساحت: 107.4 سانتی‌متر مربع)
نوع پنل و نرخ نوسازی
AMOLED (120Hz)
AMOLED (120Hz)
رزولوشن و چگالی (PPI)
2712×1220 446 ppi
2712×1220 446 ppi
روشنایی حداکثر (Peak)
1800 نیت
1800 نیت
برنده نهایی نمایشگر و کیفیت تصویر:
برتری نرخ نوسازی و روشنایی عالی زیر تابش آفتاب در صفحه نمایش Poco X6 کاملاً مشهود است و تجربه تماشای ویدیو را ارتقا می‌دهد. با این حال، پنل Poco X6 4G با کنتراست عمیق و تفکیک مرز رنگ‌ها، زاویه دید بسیار پایداری ایجاد کرده و در مصرف باتری نیز بهینگی بالایی دارد.

۴. عکاسی، فیلمبرداری و دوربین‌ها

تنوع لنز و کیفیت خروجی
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
ترکیب دوربین‌های پشتی
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
2MP (Macro) + 8MP (Ultrawide) + 64MP (WIDE)
لرزشگیر و زوم اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
مجهز به لرزشگیر اپتیکال
دوربین سلفی
16MP
16MP
بررسی تخصصی قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداری:
اگر عاشق ثبت مناظر عریض و عکاسی با جزئیات مگاپیکسلی بالا هستید، حسگرهای Poco X6 دست بالا را به شما می‌دهند. از دیدگاهی دیگر، ثبات فوکوس خودکار و داینامیک رنج عالی در ویدیوهای Poco X6 4G، این دستگاه را به ابزار اول تولیدکنندگان محتوا تبدیل کرده است.

۵. سخت‌افزار، پردازش و حافظه

قدرت پردازشی و عملکرد گیمینگ
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
تراشه اصلی (Chipset)
Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (معماری 4 نانومتری)
Qualcomm SM7435-AB Snapdragon 7s Gen 2 (معماری 4 نانومتری)
هسته‌های CPU و گرافیک
8 هسته‌ای GPU: Adreno 710
8 هسته‌ای GPU: Adreno 710
سیستم‌عامل پایه
اندروید 13, MIUI 14
اندروید 13, MIUI 14
بررسی سرعت پردازشی و توان مالتی‌تسکینگ:
تراشه قدرتمند در کنار حافظه رم پرسرعت در Poco X6، تضمین‌کننده نرخ فریم پایدار در بازی‌های حجیم و رندرینگ سریع است. در سمت دیگر، یکپارچگی اختصاصی سیستم‌عامل و پردازنده در Poco X6 4G، با بهینه‌سازی حداکثری مصرف انرژی، مدیریت حرارتی بسیار آرام و کارآمدی را به ارمغان می‌آورد.

۶. باتری، شارژدهی و سرعت تغذیه

دوام و توان شارژ
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
ظرفیت باتری
5100 میلی‌آمپر ساعت
5100 میلی‌آمپر ساعت
سرعت شارژ سیمی
67 وات
67 وات
قابلیت شارژ معکوس
ندارد
ندارد
تحلیل پایداری شارژ و سرعت تجدید انرژی:
ظرفیت بالای سلول باتری در Poco X6 و فناوری شارژ فوق سریع، زمان شارژ مجدد را به حداقل رسانده و آسودگی خاطر ایجاد می‌کند. از جهت دیگر، مدیریت هوشمند انرژی در Poco X6 4G بازدهی شگفت‌انگیزی در زمان استندبای و وبگردی مداوم از باتری بهینه‌اش استخراج می‌نماید.

۷. اتصالات، حسگرها و فناوری‌های ارتباطی

شبکه‌های نسل جدید و سنسورها
مشخصه
Poco X6
Poco X6 4G
پشتیبانی شبکه 5G
مجهز به 5G پرسرعت
مجهز به 5G پرسرعت
امنیت بیومتریک
زیر صفحه نمایش، نوری
زیر صفحه نمایش، نوری
تنوع رنگ‌های بدنه
ارزیابی سنسورها و امکانات اتصالی:
امکانات ارتباطی جامع، تنوع درگاه‌ها و سنسورهای مدرن در Poco X6، آزادی عمل و انعطاف فنی بی‌نقصی برای اتصال به انواع دستگاه‌ها پدید می‌آورد. در سوی دیگر، امنیت پایدار حسگرهای بیومتریک و هماهنگی نرم‌افزاری پیوسته در Poco X6 4G، حریم خصوصی و کاربری یکپارچه‌ای خلق می‌کند.
اطلاعات استخراج‌شده بر اساس آخرین دیتابیس جهانی GSMArena:

گوشی‌های مشابه بر اساس سخت‌افزار و مشخصات

مقایسه‌های منتخب کاربران

مدل‌های پربازدید و رقابت‌های نزدیک

تبلیغات

نمایش این بخش به تأمین هزینه‌های نگهداری و رایگان ماندن ابزارهای ابطحی‌شاپ کمک می‌کند؛ از همراهی‌تان سپاسگزاریم ❤️

گوشی اول را انتخاب کنید
گوشی دوم را انتخاب کنید